Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Leírnátok nekem pár tanulási...

Leírnátok nekem pár tanulási módszert? Mert az a baj hogy túl sokat kell tanulni :S

Figyelt kérdés

2012. jan. 20. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Hangosan felolvasod a szöveget.

Vázlatot készítesz hozzá, diagramokat, grafikonokat gyártasz.

Megjelölöd a fontos dolgokat, és többször átolvasod.

Lemásolod a szöveget.

Próbafelelést tartasz. Leírod, hogy mit tudsz emlékezetből, és utólag ellenőrzöd, vagy valaki másnakmondod fel hangosan, és ő megjelöli, hogy mit kell még megtanulnod.

Annyi asszociációt építesz ki az adott anyagrésszel kapcsolatban, amennyit csak tudsz.

Ha színesnek látod a betűket és a számokat, vagy aszavakat, akkor az is segíthet.

2012. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kösz :)
2012. jan. 20. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanult anyagot igyekezz mindig rendszerbe foglalni. Így áttekinthetőbb, érthetőbb és tovább fejben tudod tartani.


Verstanulás esetében pedig próbáld meg a szöveget képszerűen elképzelni és ezt is mint egy "videoklipet" emlékezetben tartani. Ebben az esetben az a jó, ha azt a képet képzeled el a szöveggel kapcsolatban, ami elsőre önkéntelenül bejön. Ezzel a módszerrel akár 40-60%-kal is lerövidítheted a verstanuláshoz szükséges időt

2012. jan. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jan. 21. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Én gondolat ábrát szoktam csinálni.

Elolvasom-->átgondolom--> majd felépítem

Ezt kb. úgy kell elképzelni, hogy van középen valami abból megy ki egy nyíl abba egy gondolat---> ha ráépül mint mondjuk írsz egy valakit abból húzol egy nyilat hogy mondjuk reformosítás, vagy gőzgép vagy akármi... /hozzá kapcsolódik/ ha nem kapcsolódik ahhoz a gondolathoz akkor új nyilat kezdek a törzstől... nekem ez sokat segített

2012. jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!