Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Segítségre van szükségem,...

Segítségre van szükségem, hogy visszaemlékezzek egy régi dologra. Tuđ valaki ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy kis széfem. Nem is széf tulajdonképpen, csak egy kicsi, falba építhető Baumaxos kazetta, kulcsos zárral.

Amikor kicsi voltam, imádtam a rejtvényeket, bújocskát, dolgok eldugását, stb. A szüleim nekem adták ezt a kis dobozt, én pedig beletettem a spórolt kis zsebpénzemet, meg még egy-két dolgot.


Mivel, mint írtam, imádtam mindent eldugdosni mindenhova, ennek is eldugtam a kulcsát. Kisgyerekként.

Azóta jónéhány év eltelt, a szobámat többször is festettük, átalakítottuk, és most szeretném kinyitni a ládát, a kulcsot viszont az évek során elfelejtettem, hogy hova dugtam.


Nem nagy pénzről van szó, de mégis szeretném, ha hozzáférhetnék. A széfet egyébként szerencsére szét lehet szedni, de akkor már nem lesz használható. A zárszerkezet olyan, hogy azt átlagember nem tudja meghekkelni. A reteszek kb. 1,5 centi vastagok.


Egy szó, mint száz, nagyon szeretném megtalálni a kulcsát, viszont tényleg kemény dió rájönni...

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tud-e valaki olyan technikát, amivel emlékeket lehet előcsalogatni, akár relaxálással, akár mással. Biztos vagyok benne, hogy a tudatalattimban benne van, hogy hol a kulcs, de elő kellene hívni az emléket valahogy. Úgy tudom, hipnózissal foglalkozó szakemberek képesek erre. Nincs valami hétköznapi, hozzáférhető technika arra, hogy megtudjam?

Arra is gondoltam, hogy elvinném lakatosmesterhez, mert az lehet, hogy ki tudná nyitni a zárat, de azért az a zár elég spéci (a kulcsnak üreges a tolla), a másik meg, hogy nem hinném, hogy ilyet bárki elvállalna, mert akkor akármelyik tolvaj ezt megcsinálhatná.


2012. jan. 29. 13:44
 1/2 tetris ***** válasza:
Helyedben én felhívnám a Baumaxot, és megkérdezném, hogy ebben az esetben mit lehet tenni. Ha nem tudják, akkor továbblépnék, és megkeresném a gyártót. Ők biztos tudnának adni valami tanácsot, vagy a széf gyártási száma alapján kaphatnál túlük egy új kulcsot. Persze szerintem csak akkor lehet ez, ha még megvan a széf eredeti számlája.
2012. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A számla nincs meg, de van annak már vagy 10 éve, hogy ezt a széfet mi megvettük... abban sem vagyok biztos, hogy lehet még kapni ilyet a Baumaxban.
2012. jan. 29. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!