Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen a mennyország?

Milyen a mennyország?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 19:38
1 2
 1/20 anonim válasza:
28%
Az mi?
2009. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, hogy mi van a halál után, akkor azt tudom válaszolni, hogy szerintem semmi; az ami a születés előtt. Ha viszont arra gondolsz, hogy a keresztények hogyan képzelik el a halál utáni állapotot azoknak, akik szerintük(!) helyesen éltek, akkor a gyönyörű 17-18. századi festményeket, freskókat ajánlom megtekinteni. A kereszténység is csak egy vallás, ami megpróbálja egy módon (ha szabad megjegyeznem, eléggé misztikus módon, bár ennek is volt/van célja, mégpedig a hívek megnyerése) megmagyarázni a világot, és a benne rejlő rejtélyeket. Kérdésed alapján bizonyára jó keresztény lehetsz, aki elgondolkodott a halálon. Ha tényleg nagyon érdekel, mélyedj bele, és ne állj meg egy ilyen misztikus, sok ellentmondással rendelkező vallás magyarázatánál, inkább a tudományt javasolnám.
2009. jún. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Babarózsaszín felhők és szexi angyalkák.
2009. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%
Több vallást ismerek, olyanokat, amelyek szerint van mennyország. Viszont az elnevezés más és más. pl. "Lelki Univerzum" "Energiavilág". Már tűnődtem rajta, hogy a mostanában emlegetett "sötét anyag" (csak azért nevezik így, mert nem látható, nem érzékelhető) vagy az ehhez hasonló okból elnevezett "sötét energia" vajon nem azonosítható -e a "lelkek" világával. A velem hasonlóan gondolkodók közül valaki azt mesélte, hogy ő már volt ott, (többször is!) ugyanolyan mint itt, csak a színek fényesebbek, minden szebb, és szép zene van, és anyag nincsen, minden légies, lebegő. Platón "ideák"-ról szóló tanaival is összeegyeztethető ez a gondolat. Olyasmi mint az "aura", ami szintén nem látható általában, mégis létezik, akárcsak az égő gyertyát, helyesebben a gyertya lángját körülvevő fény és hő "rétegek". Tudatos lények vannak ott, de nincs anyagi testük. Ha meggondoljuk, hogy a mi anyagi testünk is lényegében arra való, hogy a tudatunkat fenntartsa, ( jó persze, a szaporodásra is!)Steven Howking-nak szinte nincs anyagi teste, mégis a legnagyobb fizikus és filozófus manapság. Szóval ha kicsit elvontabban gondolkozunk, nem is olyan nehéz elhinni.
2009. jún. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de Stephen Hawking csak lebénult, az AGYA viszont tökéletesen rendben van. Ugyanis az AGYban lévő idegpályák, és azokban tárolódott emlékek alkotják a személyiséget, a "lelket". Az hogy valaki milyen, az mindössze a két füle között van, és hiába akarják azt hinni az emberek, hogy a lélek valamiféle energia, az igaz, hogy megfoghatatlan dolog, de 100%-osan ANYAG. Például a számítógépben lévő szoftverrel mi a helyzet? Az is bele van írva a memóriába, az se valami "energia", vagy misztikus dolog. Ha megsemmisítünk egy számítógépet, a memóriában lévő összes dolog is eltűnik. Jobban mondva egyes részei, kódszegmensei még mindig ott vannak valahol a széttört darabokban, de NEM valami másik dimenzióban. Az pedig, amit leírtál azokról a bizonyos élményekről, nekem sokkal inkább halugombától, vagy kábítószertől tapasztalt hallucinálásnak tűnik, ezzekkel a fényekkel, lebegéssel, meg zenével.
2009. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Nem haragszom, és kitartok az előzőleg leírt véleményemnél. A tudat-ról mondtam, hogy anyagtalan, nem az agyról. Az agy valóban anyag, de a gondolat talán mégsem. Annyiban elfogadom, hogy minden anyag, amennyiben elfogadjuk, hogy az anyag meg az energia ugyanaz, egymásba átmhetnek.(Einstein)Nem kábítózok, sosem próbáltam, részeg sem voltam még eddig, viszont sok filozófikus könyvet olvasok.
2009. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%
Hm, azt hittem ez itt a tudományos témakör. Szerintem ez a kérdés egyáltalán nem ide illő, és csak arra lehet jó, hogy újabb tudomány kontra vallás vita alakuljon ki, továbbá a kérdező, vagy a többi vallási fanatikus minden korrekt választ adót le tudjon pontozni...
2009. jún. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ez a fórum épp arra vaó, hogy kialakuljon egy tudomány kontra vallás vita. Még nagyszerűbb lenne, ha mindkét oldal előjönne a saját érveivel, nem csak azzal, hogy elnevezi babonaságnak, butaságnak stb. Ezek az ítélkező szavak érveknk nem mondhatók. A lepontozás meg nem éppen inkvizíció.
2009. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
58%

Nem egyszer fordult elő a történelemben az, hogy tudományos tényként beállított dolgokról kiderült, hogy tévedések, és néhány vallási kérdés pedig későbbi tudományos tények alapját képezték. Tehát a tudományt és a vallást nem feltétlenül kell szembe állítani.

Az, hogy milyen a mennyország nem kell, hogy csak vallási vagy csak tudományos kérdés legyen! Hiszen néhány nagy tudósnak a tudományos tény bebizonyítása előtt csak a hite volt. De szerintem a legfontosabb , hogy mindig kételkedjen az ember.

2009. jún. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Légyszíves írd le a konkrétumokat!! Nagyon kíváncsi lennék rájuk, de komolyan! Csakhogy ne mindig csak általánosságokkal dobálózzunk, hanem példákkal is! Úgy gondolom a konkrétumok emelik egy ilyen vita színvonalát!
2009. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!