Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a kör? (Matematikailag)...

Mi a kör? (Matematikailag) Röviden.

Figyelt kérdés
2012. máj. 14. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy adott ponttól azonos távolságra lévő pontok halmaza a síkon.
2012. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olyan síkbeli ponthalmaz, amik egy adott középponttól azonos távolságra helyezkednek el.
2012. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Manesz ***** válasza:
Egy rögzített ponttól azonos távolságra lévő pontok halmaza.
2012. máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Ez kicsit egyszerűbb:

Azok az ellipszisek, amiknek a Dandelin-gömbjei érintik egymást.(Saját szavaimmal fogalmaztam meg, remélem jó)

2012. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
az első két válasz jó szerintem, meg nekem is ez a definíció rémlik, de én még hozzátenném azt is, hogy az összes olyan pont halmaza a síkon, ami egy adott ponttól ugyanolyan távolságra helyezkednek el.
2012. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Azok az ellipszisek, amiknek a Dandelin-gömbjei érintik egymást.(Saját szavaimmal fogalmaztam meg, remélem jó)"

Ez tökre így van! Miért lett leszavazva ez a válasz? :-D

2012. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez tökre így van! Miért lett leszavazva ez a válasz? :-D"


Hülyén lett bevezetve. ha azt írja, hogy itt egy nyakatekert, vagy menő megfogalmazás, akkor oké, tényleg vicces. de egyszerű?? És egyáltalán nem úgy tűnik, mint aki viccelődik, főleg a zárójeles megjegyzés után.


Ellipszisekkel, és Dandelin-gömbökkel (amihez a kúp ismerete is szükséges) definiálni a kört?? Egy ilyen után a minimum, hogy definiálja a kúpot, gömböt, és ellipszist is, nyilvánvalóan a kör ismerete nélkül, hiszen épp azt akarjuk definiálni...

Ha ez még sikerül is neki (miért ne), garantáltan bonyolultabb lesz a definíció, mint amit az első válaszoló adott meg, pl.

2012. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kör fogalma: azon pontok mértani helye a síkban, melyek egy adott ponttól (a kör középpontjától) egyenlő távolságban vannak.


Mértani hely fogalma: az összes adott tulajdonságú pont.

2012. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem viccelődni akartam, hanem, amit az első három válaszoló írt azt bárhol meg lehetett volna találni interneten. Ebből arra lehet következtetni, hogy másféle rövid választ akar. Az enyém is rövid volt az tény, hogy nem egyszerű.
2012. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Körző" nevű, papíron nyomot hagyó eszközzel - rendeltetés-szerű használat mellett - papíron készített lenyomat, vagy annak n-szerese, ahol is n egy valós szám, valamit +/- egy kicsi (hogy matematikailag is pontos legyen).
2012. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!