Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gimnáziumban, ha előre hozott...

Gimnáziumban, ha előre hozott érettségit tettem, egy adott tantárgyból, utána be kell még járnom azokra az órákra?

Figyelt kérdés

Például, ha németből emeltszintű érettségit teszek, előrehozottan, akkor attól még be kell járnom a németórákra?

Sürgős lenne, köszönöm szépen a válaszokat!



2012. máj. 30. 20:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
elnézést, a közoktatás, tanfolyamok kategóriába jött volna, mindegy...
2012. máj. 30. 21:00
 2/11 anonim válasza:
Nekem nem kellett :)
2012. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Te is előrehozottat tettél?

Csak az a gáz, hogy én német szakon vagyok, bár kényszerből (hosszú) és ha helyette felvennék más nyelvet..

2012. máj. 30. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
hát, ha már csinálod, akkor csináld rendesen. az emelt érettségid hány százalékos lett? (nem jegy, hanem százalék) :). ha nem súrolja a 90%-ot, akkor menjél németre még!
2012. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ez egyenlőre csak terv, valószínűre jövőre rakom le.

Most középokú nyelvvizsgázni fogok.

2012. máj. 30. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk be kellett járnia annak, aki előrehozottat tett. Talán kérdezd meg az iskoládban, feltehetően ott jobban tudják. (Azt hiszem, ez nincs törvényileg rögzítve, hogy előrehozott érettségi után tilos bejárni órára, tehát az iskola dönthet, hogy elengedi vagy sem.)
2012. máj. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Elméletileg egy 4 éves tantárgyból,márpedig a német az,osztályozóvizsgát kell tenned az előrehozott elött.

Ergo megvan az év végi jegyed az adott tantárgyból,vagyis teljesítetted a követelményeket.

Ezek alapján hivatalosan nem kell bejárnod,de ebben ugyis az iskola dönt.

De ha jó eredményeid születnek,és írsz egy kérvényt az igazgatónak,amiben leírod hogy pl a német óra helyett te matekra szeretnél készülni,biztosan engedni fogja hogy ne járj be németre.

De jórészt ez a szaktanárodon is múlik.

2012. máj. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amikor én mentem angolból érettségizni, akkor 2 évre nem volt nyílván jegyem, ezért írnom kellett osztályozót. Mivel mindkettő 5-ös lett, így meg volt a két jegyem mind a két évre, és nem kellett bejárnom. Csak akkor nem kell bejárnod, ha van osztályozód, mert megvan a jegyed. Tudtommal úgy meg nem is lehet menni érettségizni, hogy nem raksz osztályozót.
2012. máj. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan én 8 éve tettem ezt, az volt a menete, hogy előrehozott érettségi mellett kellett még tenni egy különbözeti vizsgát is a 4 év anyagából és azután nem kellett bejárnom többet nyelvórára.
2012. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, akkor majd osztályzòvizsgát fogok tenni, ez végülis logikus. Természetesen a tanàrommal is beszélek erről.
2012. máj. 31. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!