Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meg tudná nekem mondani...

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy hol van isten? Az én véleményem csupán annyi egyszerűen nem létezik. Mert velem állandóan kicseszik, ti nem így gondoljátok? Csupán annyi történt, hogy tönkre tette az életem. És higgyek ezek után benne?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%

Én egyáltalán nem hiszek Istenbe.

Szerintem teljes mértékben kitaláció.

Régen az emberek,a földrengésre,villámlásra természetfeletti erőkre gondolt.

És kreált egy lényt és neki tulajdonította.

A próféták jövendölése Jézusról,pl: Ésaiás (nem tom hogy kell írni) lehet hogy csak Jézus születése után írták be.

Hogy minél több ember higgyen Istenbe.

Itt egy film : http://www.youtube.com/watch?v=yWhAduXXTKk

2012. jún. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Előbb azt kellene definiálnod, hogy mi az isten.

Ha a kereszténység Istenére gondolsz, az nagy valószínűséggel sehol.

De ettől függetlenül elképzelhető, hogy létezik egy fölöttünk álló, teljhatalmú vagy teremtő entitás, nem lehet tudni. Az, hogy hol, megint jó kérdés. Simán elképzelhető, hogy a mi anyagi világunk alkot valamilyen módon egy olyan, bonyolult rendszert, ami (ön)tudattal rendelkezik. Az is elképzelhető, hogy vennünk kell még 1-2 dimenziót ahhoz, hogy "belebotljunk" valamilyen istenségbe. Én inkább az előbbiben hiszek, szerintem minden isten. Önmagunknak teremtjük a világunkat létezésünk kezdete óta.


A klasszikus monoteista szemlélet szerintem ott hibádzik, hogy az istent egy, a világtól különálló valaminek tekintik. Namármost, a világ definíciója az, hogy abban minden benne van, ami létezik. Ha a monoteista istenek a világ fölött, azon kívül állnak, azzal logikailag azt mondják ki, hogy nem léteznek.


Panteizmus van. :)

2012. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha veled állandóan "kicseszik" akkor egy kicsit mégiscsak úgy gondolod hogy létezik.
2012. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Először is nem létezik személyes isten.


Másodszor az életedhez csak annyi köze van a Teremtőnek hogy valamikor megalkották az életet,s a teremtő aktus közben, belőlük, kettőjükből, benne maradt egy -egy energia szál-- így lett két lelked amit generációkon keresztül mikró nagyságban átörökítettek-- te pedig önmagadon belül a testeddel együtt fel nevelted.


A sorsod alakulását nagyon sok minden befolyásolja más emberek a társadalom amiben élsz, az egészséged illetve Te saját magad is. Istennek a és a teremtő Erőnek semmi köze a Te életed jobbra vagy rosszra fordulásához.


Azt kérdezted hol van Isten? Inkább úgy kérdezd hol található a teremtő Erő és Tudatos energia? A Földünk Szívében a Magmában. Onnan áramlik ki és borul ránk védőn, illetve talpunk alatt áramlik a még maradék (!) kéregben. Ez a két hatalmas energia a mágneses és gravitációs erő a Földünk két Lélek energiája.


Rendezd az életedet, mert hamar elmúlik és csak egyszeri és megismételhetetlen!!! Kár lenne veszni hagyni ezt a csodát. Légy olyan mint a tejbe pottyant egér, addig taposott, hogy a tej megaludt és ő kimászott a csapdából.

2012. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nemtudom szándékosan írtad-e a tudományok témakörbe ezt a kérdést, de ha már feltetted, válaszolok: Isten nem egy anyagi lény, tehát sehol sincs, és mindenhol ott van. (Mint a szeretet, vagy a gonoszság, ezek a dolgok nincsenek sehol, és ott vannak mindenhol)


Az életedet pedig más emberek tették tönkre, vagy egy betegség, esetleg egy szerencsétlenség (amiben szabad akaratú emberek játszottak közre, nem szándékosan).

2012. jún. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

1/5 válaszolónak-- Hawking egy elméleti fizikus de azért mert fizikus nem jelenti azt hogy mindenben igaza van.


abban igaza van hogy kint az végtelen univerzumban nem található istenség legalább is ott nem található a földi életet teremtő isteni Erők. Az persze nem jelenti azt hogy nem létezne rajtunk kivül élet még valahol. Ha pedig létezik akkor annak a bolygónak is vannak isteni teremtő erői.


Azt is jól gondolja hogy az élet egyszeri itt és most-- nincs menny és nincs a vallások képzelte pokol se.


De isteni teremtő Erők vannak.


Megtapasztaltam sajátos módon!! S azóta még annyira se vagyok vallásos viszont, szkeptikus se mindennel szemben.

itt van két blog amiben a fejezetek címéből meglehet ítélni miről is van szó-- mert van benne egészség, gyógyítás, és kritikai oldal is.

87.f.Evolució és fejlődés. Mondd csak picinyem....

60.f.Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

92.f.Komolyan érdekel az igazság?


elég ha beírod a keresőbe az egyik fejezet címet úgy ahogy itt van és kijön az a blog. Már akit érdekel.


2.fejezet. Létezni a Mindenségben

19. f. A két csodálatos lelkünk.

8. f. Csodálatos Földünk 1.

2012. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NorbiN válasza:
nem tudom ti mit gondoltok de én hiszek Istenben.ha nem létezne Isten akkor ki teremtett minket?
2012. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Senki nem teremtett minket :D ez csak az ember nagyképűsége. Egyszerű fizikai jelenségek hossz sora vezetett az élet kialakulásához. Por és hamu vagyunk mindenféle teremtő nélkül akármennyire is fáj az igazság.
2012. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igy igaz ahogy írtad 8-asom

"Egyszerű fizikai jelenségek hossz sora vezetett az élet kialakulásához. Por és hamu vagyunk" --


de innentől már nem igazán jó a válaszod. Mert két egymást lapozó" energia rendszer is van bennünk, mint valami rezgőkör amelynek köszönhetően tudatossá vált az közönséges atomi-anyag.


Isten nem valamiféle teremtő személy és az élet nem is lett megtervezve csak a pillanatok reakciói szülték, de energiák által a földi gravitációs és a mágneses energiák eleinte még felszínközeli egymást metsző, lapozó mozgásuk-- teremtő aktusuk által-- az élethez hasonlóan egy fantasztikus elektromágneses-rezgőkör energiája által.

S mivel minden olyan energia amely "saját farkába harap" és zárt láncot alkot, azon minden felfogott információ feszültség, vagy kémiai jel megmaradni képes = igy válhattak teremtő Tudattá, mint istennek nevezett és ördögnek vélt, az ember által.


De csak fokozatosan és általunk a kisugárzott tudásunk által egyre több információ birtokába-- Isten mint a vallások mondják nem szólhatott az első emberekhez.


ezek az energiák magától az embertől tanultak meg még kommunikálni is legalábbis utánozni azt a rezgést...

2012. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Kedves lsándor.Én nem a 44-esnek, hanem a 43-asnak írtam, hogy ne minősítgessen.Valószinű, hogy félreértésről van szó.

László

2012. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!