Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy majdnem...

Mitől lehet, hogy majdnem minden reggelre bepárásodik a karórám belülről?

Figyelt kérdés

Most éppen annyira nedves, párás, hogy alig látom a mutatókat...

Lehet tenni ellene valamit?


2012. jún. 6. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A jelenség oka a az óra hátlapjának tömítése, ami már nem igazán tömít. :-)

Még ha vízhatlannak is adták el, gyengébb márkáknál ez csak részben teljesül.


Szoktál úgy fürödni, zuhanyozni, kezet mosni, hogy az óra a kezeden van?

Ha igen, akkor víz jutott az óra belsejébe, ami a kezed melegétől elpárolog, és lecsapódik az óraüveg belső felületén.

Megszüntetni úgy lehet, hogy leveszed az óra hátlapját, és felfordított állapotban hagyod szellőzni néhány óra hosszat.


Attól függ, milyen megoldású a hátlap:

- ha csak be kell pattintani a helyére, akkor csak órás tud segíteni a tömítés cseréjével.

- ha csavaros, akkor összeszerelés után megpróbálhatod szorosabbra húzni, hogy működjön a tömítés.


Örülnék, ha jeleznéd, sikerült-e megszüntetni a kellemetlen jelenséget.


DeeDee

***********

2012. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Szoktam vele fürödni, nem szoktam levenni. Kb. egy hónapja van meg, az első két hetet bírta rendesen...

Este szétbütykölöm, majd megírom sikerült-e . :)

2012. jún. 10. 07:58
 3/6 A kérdező kommentje:

Szétbütyköltem, egész éjszaka szellőzött, (remélem) teljesen kiszáradt. Eddig nem párásodott vissza, de majd meglátjuk reggelre mi lesz.

Köszi a segítséget!

2012. jún. 11. 17:41
 4/6 A kérdező kommentje:
Visszapárásodott...
2012. jún. 13. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de akkor már csak az segít, ha egy órásmester szétszedi és kiszárítja. Végigcsináltam és is ezt a tortúrát, végül csak egy szakszerű beavatkozás segített.
2012. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Endru001 válasza:

Ha még olvassa valaki a postot!!

Ugyan ez a problémám.csak azt szeretném tudni,hogy kb. mennyibe kerül egy ilyen szervizelés!Köszi.

2014. júl. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!