Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mire való még a kőolaj? Az...

Mire való még a kőolaj? Az északi-sarkon tényleg ennyire káros, ha onnan szerzik be?

Figyelt kérdés

A kőolaj ugye a kocsik működéséhez szükséges, de máshoz is kell még?

Gondolom sokan hallottatok a Greenpeace akciójáról, mi a véleményetek róla?

Meg tudják azt akadályozni, hogy ne történjenek ott fúrások?

Valamelyik nap pont láttam erről egy műsort a Discoveryn, hogy mekkora hajókkal és hogy történik ez ott...rengeteg mérnök foglalkozik csak azzal, hogy minél jobb hajókat építsenek, tökéletesítsenek és akkor hol van még a többi ehhez tartozó teendő..

Szóval ezzel azt akartam kifejezni, hogy hatalmas pénzek vannak benne, nem megy ez egyik napról a másikra..


/Elnézést ha butaságot írtam valamiről, nem vagyok ebben valami tájékozott/



2012. júl. 26. 20:24
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Egy csomó mindenhez kell még kőolaj, illetve a finomítása során keletkező melléktermékek. Pl. műanyagok gyártása, aszfaltút gyártás, stb.
2012. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi..de akkor meg pláne nem fogják abbahagyni a környezetre való tekintettel az ottani fúrásokat, nem?
2012. júl. 26. 20:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megéri fúrni, akkor szinte biztosan fúrni fognak. Az oroszokat pont nem fogja érdekelni a Greenpeace, de a többi ország vagy cég sem lesz szívbajos. :(
2012. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami ma nem fémből készül, az kőolajból.

Nem véletlen, hogy háborúk mennek érte.

2012. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Napjainkban a kőolajat nagyon sok mindenre használják. A finomítás utáni üzemanyag csak 1 a sok közül, már előttem is mondták pl műanyag gyártásnál is nagy jelentősége van.


Mellesleg a Greenpeace akkor a legviccesebb, amikor a motorizált csónakjukkal mennek tüntetni, ami szintén kőolajból előállított üzemanyaggal működik...

2012. júl. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság, hogy mint üzemanyag használjuk arányaiban a legkevesebb olajat - a különböző melléktermékek sokkal nagyobb arányt tesznek ki.
2012. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pacsi ***** válasza:
79%
Műtrágyák gyártásához is kell olaj, vagyis a mai termésmennyiség csak olajjal tartható fenn. Olaj nélkül nem tudna ennyi embert eltartani a Föld.
2012. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat...egyidőben engem is elkapott a "greenpeace" láz, dolgoztam is nekik kis ideig diákként, nem bántani akarom őket..

de nem értem, hogy mit kell parádézni a shell benzinkutaknál.

oké, felhívják magukra a figyelmet, ez is valami..de semmi esély arra, hogy majd egy ilyen kis ország hatással lenne fúrások megállítására, fölleg, hogy az egész világot érinti, munkahelyeket teremt, rengeteg pénz van benne stb.

2012. júl. 27. 14:09
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

És plusszban megnézném a sok greenpeaces arcát, amikor bemegy a patikába, és nyolcszor annyiba kerül a gyógyszer... Vagy egy műanyag edény...


De mondjuk én őket sohasem értettem. Sosem azért a célokért harcolnak, amiért értelme lenne. Például baromira csodálkoztam, amikor nekiálltak az atomerőművek ellen lobbizni, miközben lobbiznak az olaj ellen is... Majd otthon bekapcsolja a jórészt atomenergiával működtetett, olajból előállított számítógépét, és szapulja tovább eme kettőt (nem rád értve kérdező :) )

2012. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az északi-sarkon azért káros a kitermelése, mert tiszta kitermelés és szállítás nem létezik. Hol gyengébben - hol erősebben fog szennyezni: attól függően, hogy mennyi kisebb-nagyobb baleset lesz.


És a sarkok jelenleg az egyetlen hely a Földön, ahol még nagyjából tisztaság van és él az összes eredetileg ott lévő faj.

2012. júl. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!