Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan "hívnak elő" digitális...

Hogyan "hívnak elő" digitális fényképeket?

Figyelt kérdés

A negatívos képkidolgozást értem, elvégre ott adott a negatív, azt levilágítják, majd kémiai folyamatoknak köszönheten elkészül a kép.

Hogyan tudják ezt megcsinálni digitális felvételekkel? Valamiféle géppel negatívot készítenek belőlük?



2012. aug. 28. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen a digitális képet kinyomtatják fotópapírra. Én azt csinálom itthon, szerintem a fényképészek is úgy csinálják. Ha netán digitálisat használnak, de ők javarészt még tükörreflexessel csinálják.
2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gyakorlatilag bármelyik nem ultragagyi képszerkesztővel elő lehet egy képből annak negatívját állítani. ha ezt rávetíted a fotópapírra, abból rendes kép lesz.
2012. aug. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És milyen géppel tudom a digitális negatívot rávetíteni?
2012. aug. 31. 10:27
 4/7 anonim ***** válasza:

ha boltban akarod venni, akkor "levilágító"-t keress, de ezek professzionális gépek, úgyhogy nem olcsók.


ha magad a karod csinálni, akkor érdemes hommade vagy diy projector címszót keresni a google-lel, azzal a különbséggel, hogy neked olyan lencserendszer kell, ami összenyomja a képet, nem pedig szétnyitja. meg arról sem árt nem megfeledkezni, hogy csak a másodperc tört részéig szabad érnie a fénynek a papírt.

sok sikert.

2012. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*homemade


bocsi elírtam

2012. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ilyesmivel már találkoztam. Egy lcd kijelzőt szétszedtek, és ráhelyezték egy írásvetítőre, és így egy "díájváj" kivetítőt készítettek.
2012. aug. 31. 14:55
 7/7 anonim ***** válasza:
úgy is lehet, de azért vannak kifinomultabb módszerek is
2012. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!