Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elszállt lufi témában valakine...

Elszállt lufi témában valakinek tapasztalata? Kislányom pacis lufija ma véletlen elszabadult és pár pillanat múlva már el is tűnt a szemünk elől. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nagyon sírt,nagyon sajnálta.Azzal vigasztaltam,hogy majd megtalálja egy másik kisgyerek és örülni fog neki.Hát ettől nem lett boldogabb az én lánykám.Lehet egyébként,hogy valaki valahol épségben megtalálja?Milyen messzire képes eljutni egy ilyen elszabadult lufi?Vagy mi történik vele?Vastag anyagú lufi volt,nem az a kidurranós fajta.
2009. júl. 26. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
sajnos teljesen esélytelen. addig száll felfelé, míg a légköri nyomás ki nem pukkasztja. de ezt inkább ne mondd el a kislánynak.
2009. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
A lufi kisebb sűrűségű, mint a levegő, ezért elindul felfelé (a rá ható felhajtóerő nagyobb, mint a nehézségi erő). Ahogy halad felfelé, egyre kisebb a levegő sűrűsége és egy idő után meg fog egyezni a lufi sűrűségével. Ezen pont után már nem gyorsul tovább felfelé - de nem is áll meg, mert lendülete van és a rá ható erő fékezőhatása itt még kicsi. Ezért szépen meg tovább felfelé, de most már lassul. Csak ahogy megy felfelé, a levegőnek nem csak a sűrűsége, hanem a nyomása is csökken. A lufi egyre nagyobb lesz, mert egyre kisebb légköri nyomással kell egyensúlyt tartania. Olyan, mintha a földön fújnád jó sokáig. Igaz, hogy vastag fajta, de egy idő után a benne található jókora nyomás miatt (magasabb, mint a 100 kPa-os légköri nyomás) el fog durranni.
2009. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kislánynak nem mondom,ígérem.Kárpótlásul kapott másikat.Csak engem foglalkoztatott ez a dolog,mivel így szállt el 1600 forint... :-D
2009. júl. 26. 23:43
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, mennyi idős a lányod, de szerintem nyugodtan elmondhatod neki. Egyszer nekem is elszállt egy lufim kábé 3 éves voltam, és apa rögtön megmondta, hogy fel fog menni olyan magasra, hogy már nem látjuk, és ott kipukkan, és nem lettem lelkibeteg :D
2009. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
76%
"A lufi kisebb sűrűségű, mint a levegő" nana!!! azért ez nem teljesen így van! A lufiban lévő gáz az kisebb sűrűségű! Kiegészítvén az egyébként teljesen jó választ.
2009. júl. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy így írtam.

A gáz ugyanis tényleg kisebb sűrűségű, de itt a lufi és a benne levő gáz teljes sűrűségét kell tekinteni. Hiába könnyebb a hélium, ha 3-as vaslemez "lufit" fújsz fel vele...

2009. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!