Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most őszintén, és komolyan:...

Most őszintén, és komolyan: ha levágom az utcán egy ember (tegyük fel lány) haját, akkor milyen (törvénybe ütköző) szabálysértést követek el? Hogy bizonyítják hogy én voltam és levágtam, mik lehetnek a jogi következményei?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne, persze nem vágtam le még senkinek a haját az utcán, nem is tervezem, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy ezért mit lehetne kapni?

Bárhogy gondolkodtam - gondolkodtunk, nem igazán lehet ezt semmilyen kategóriába besorolni, amiért/amiből komolyabb baj lehetne jogilag...



2012. szept. 30. 16:03
 1/10 kalmj ***** válasza:
Azt én nem tudom, de leírom, mivel próbálkoznék. Közbotrány okozás, gondatlan veszélyeztetés, testi sértés (a haj a leány teste 8 napon túl gyógyul), rablótámadás.
2012. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez leginkább a tettleges becsületsértésbe tartozik.
2012. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszönöm a válaszod! Adok kezet is mindenkinek! :)


Első: a testi sértést mégis hogy határozzák meg? Erre írtam, hogy hogyan bizonyítják? Egy sebnél van alapállapot, amire visszaállnak a dolgok, de egy hajnál nem tudsz mit alapnak venni, hogy hova is kellene "visszanőnie" 8 napon túl.

Közbotrányokozást még nem is hallottam, köszi, valami újat is tanultam. :)

2012. szept. 30. 21:59
 4/10 kalmj ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy észrevehető csonkítást viszel végbe a frizurán. Azt tanusíthatnák a rokonok, ismerősök. Ha csak pici, akkor is ott a bűnjel, szemtanuk és a sértett vallomása.
2012. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 kalmj ***** válasza:

Nem tudom, hogy a bíróságnál bele tartozik-e a testi épségbe a hajvágás. Szerintem egy ilyen esetben bele kell tartozzon.

[link]

2012. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, rokonok, ismerősök, de ők nem fogják tudni hogy én ki vagyok, sőt még az se, akinek levágom a haját.

Szemtanúk nem lennének, vagyis de, de ki az aki ott marad/később tanúskodik ilyen piti, másik ember idegen ügyei miatt.


Úgy néz ki, hogy max. pénzbírság lehet az ilyesminek a vége, de még akár az sem.

2012. szept. 30. 23:00
 7/10 kalmj ***** válasza:
Akkor már csak annyit, hogy kés, villa, olló gyerek kezébe nem való.
2012. okt. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gromo ***** válasza:
A szándékos károkozás kategória simán ráhúzható. Egy ügyesebb ügyvéd esetleg még a szándékos súlyos testi sértés kísérletét is megpróbálhatja ráverni, mivel élet kioltására is alkalmas eszközzel történik a manőver testközelben. Bizonyítsd be, hogy nem a delikvens nyakát akartad elvágni és félrecsúszott az olló ....
2012. okt. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyerekek! Ez nem amerikai film! Prábáljaotok már meg a realitás talaján maradni... testi sértés, persze, meg emberölési kísérlet. Még jó hogy nem terrortámadás, életfogytiglani börtönnel. Hány évesek vagytok? 14?
2012. okt. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! :D (és mindenki másnak is, aki válaszol[t]!)
2012. okt. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!