Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire ismeri a tudomány az...

Mennyire ismeri a tudomány az emberi agyat?

Figyelt kérdés
Mármint az emberi agy müködését teljesen ki ismerték? Vagy még az elején járnak? Mert sokan vitatják a reinkarnáciot ,de engem nem a vallási hanem a tudományos oldala érdekel a dolognak. Szóval ha még nem ismerik teljesen az emberi agyat akkor elméletben lehet tudományos alapja a reinkarnácionak? Elnézést kérek ,hogy ilyen sokat kérdeztem ,de nagyon megköszöném ha érkezne normális válasz. :)

2012. okt. 29. 15:34
 1/4 2xSü ***** válasza:
93%

Az emberi agyat természetesen nem ismerjük teljes egészében. Részterületek ismerünk úgy általában. Kicsit olyan ez, mint ahogy te ismered a számítógépet, tudod, milyen részegységekből épül fel, milyen szerepet játszanak az adott részegységek, milyen kapcsolatban állnak, mit történik, mikor mondjuk a merevlemezre mentesz. De nem ismered a teljes kapcsolási rajzot, az összes tranzisztort, ellenállást, hogy mi mire való egészen pontosan. Mivel az „kicsivel” összetettebb, mint egy számítógép, nem egyhamar fogjuk teljes egészében ismerni a működését.


A tudomány a megismerhető, megtapasztalható jelenségekből építkezik, mindenféle világképbeli sajátosságoktól függetlenül. De a tudomány fejlődése során nem volt egyetlen olyan pont sem, ahol feltételezni kellett volna Istent, vagy a lelket, vagy bármilyen vallásból származó fogalmat. Ez nem zárja ki logikailag ezek létezéstét. Egy tényleges cáfolat egyben az állítás ellentétének bizonyítéka lenne, márpedig nincs bizonyíték Isten, vagy a lélek nem létezésére. Ha lenne, nem lenne vita ez ügyben.


Tehát önmagában a tudomány oldaláról nézve a reinkarnáció létéről nem lehet megállapítást tenni.


Viszont a reinkarnáció feltételez egy csomó más dolgot, mint pl. lélek, anyagon túli létezők, stb… A tudomány eredményei között ezek makacsul nem jelennek meg. Bár egyre jobban látjuk a világot, egyre több dolgot ismerünk, mérünk meg, jósolunk meg, ennek ellenére nem jelennek meg olyan jelenségek, amit ne lehetne a jelenlegi tudományos, materialista paradigmán belül tárgyalni.


Ez kicsit olyan, hogy ha látsz egy számodra ismeretlen bogarat, ami történetesen piros, akkor még csak-csak megállja a helyét az az elképzelés, hogy lehet, hogy van ugyanebből a fajból kék, meg fekete színű is. Ha viszont látsz 1000, sőt milliónyi ilyen bogarat és mind piros, az önmagában nem cáfolja a kék bogár létezését, hiszen lehet, hogy a 1 000 001. bogár lesz fekete, de erősen valószínűtlenné teszi ezt az elképzelést.


A reinkarnációval azonban egészen más problémák lehetnek logikailag, de filozófiai oldalról vizsgálva. Persze ez attól is függ, hogy melyik vallás, vagy ezoterikus ág reinkarnációképét nézzük, mert ez nem elhanyagolható kérdés.

2012. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:
91%

Én azt gondolom, hogy lehet a lélek fogalmát materialista szempontból is értelmezni, de ebben az esetben a lélek nem egy anyagi, önálló valamit jelent, hanem a személyiségjegyek egyfajta rendjét. A lélek kicsit olyan így, mint a „kettes sor”. Nem önálló dolog, hanem az anyag elrendezése. Ilyen módon nem úgy reinkarnálódik, hogy két inkarnációs fázis között létezik valahol lebegve, hanem úgy, mint a kettes sor. Ha az emberek szétfutnak, akkor megszűnik. Ha összeállnak az emberek kettes sorban, akkor újra testet ölt a rend.


A reinkarnáció egy tanítás. Nem lényeges, hogy mit mond, az a lényeges, hogy mire inspirál, milyen tényleges viszonyokat fedezel fel általa az életben, pl. hogy minek milyen értéke van, milyenek a dolgok egymáshoz viszonyított értéke. Pl. a pénz számít vagy a tudás? A reinkarnáció ad egy képet, ami egy olyan perspektívából mutatja meg a világot, ami kívánatos perspektíva. De nem feltétlenül kell igaznak lennie, ha maga a perspektíva amúgy helyes képet ad. Van olyan sejtésem, hogy eredetileg a reinkarnáció egy rávezető tanítás volt, hogy meglásd a tényleges életed bizonyos aspektusait. Egy szimbolikus tanítás, mint egy mese. Hiszen egy jó mese attól jó, hogy tanít valamit, és az nem az, hogy létezik valahol ténylegesen egy égig érő fa. Szerintem sokan nem értették meg a tanítás igazi lényegét, és a szimbolikus történetet konkrétnak vették. De hát egy vallás nem „fizika”. Nem az a célja, hogy leírja a világot, hanem az, hogy téged „kalapáljon”, te legyél jobb általa.

2012. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az emberi agy az egész világegyetem legeslegbonyolultabb,legösszetettebb szerkezete

Teljesen megismerni soha nem fogjuk,mivel egy rendszert teljesen átlátni csak kívülről lehet


Viszonyítás képpen egy laposféreg "agya" 102 idegsejtből áll,és mindössze pár ezer kapcsolat van a neuronjai között,de még ennek sem tudják teljesen megfejteni a működését,annyira összetett

Szerinted mi a helyzet az emberi agy 100milliárd neuronjával,és több billiárdnyi kapcsolatával a neuronok között??

Felfoghatatlanul nagy számok ezek....

Amúgy 1mp alatt annyi információt dolgoz fel,amennyire egy szuperszámítógépnek 1 napra lenne szüksége,mindeközben annyi energiát fogyaszt mint egy hűtőszekrényben egy égő

Azt tudtad hogy a számítógépekben használt logikai kapukat,kapcsolásokat (pl NORgate,XNORgate) is az agyból vették??


Amúgy meg a lélek nem anyagi eredetű ezzel sztem te is egyetértesz,így az anyagot kutató tudománytól ne várj rá bizonyítékot,ugyanakkor cáfolni se fogják neked a létezését

Ilyeneken hülyeség is gondolkodni

2012. nov. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. nov. 9. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!