Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ezt, hogy kell megoldani?...

Ezt, hogy kell megoldani? Exponenciális egyenletrendszer:

Figyelt kérdés
[link]

#matematika #exponenciális egyenletrendszer
2012. nov. 8. 20:03
 1/4 Radványi Patrik ***** válasza:

Biztos, hogy jó példát írtál (gondolom demonstráció céljából)? Mert ennek (szerintem!) nincs megoldása. Egyébként a legegyszerűbb, ha az exponenciális kifejezéseket felcseréled egy lineáris változóra és megoldod mint egy normál egyenletrendszert. De leírom az én okfejtésem:


[link]


Azonban a végeredményt beszéld meg a tanároddal, a módszer pedig remélem látszik.

2012. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 3^(y-2) helyett 3^(y+2) kellene, és ekkor x=-2; y=1 szép megoldás lenne.
2012. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Radványi Patrik megoldását átnéztem. Jónak találtam. A kérdező feladatának valóban nincs megoldása.

De a kérdésre, hogy hogyan kell egy ilyen egyenletrendszert megoldani, arra Patrik megadta a választ: vissza kell vezetni olyan egyenletrendszerre, amit már meg tudunk oldani, és az eredeti egyenlet megoldását is megkaphatjuk utána.

2012. nov. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. nov. 13. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!