Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el anyámnak...

Hogy magyarázzam el anyámnak hogy a kilogram és a tonna között miért nincs még két "lépés"?

Figyelt kérdés

anyukám tanítónő, és a suliban harmadikosokat tanít. ma este tőlem kérdezte meg hogy a kg és a t között van-e még két "lépés", mert szerinte kéne lennie. én így magyaráztam el neki:


1 ezer -> 10 ezer -> 100 ezer -> 1 millió

1 kiló -> 10 kiló -> 100 kiló -> 1 tonna


szavakkal szépen elmondtam neki, hogy azon se szoktunk gondolkozni hogy az ezer meg a millió között miért nincs a közbülső két mennyiségnek külön elnevezése, csak simán tízezernek és százezernek hívjuk őket. azt mondta, hogy ő ebből semmit se fogott fel, és hogy csodálja hogy a barátaim néha nem esnek nekem, amikor ilyen hülyén magyarázok.


valami ötlet, emberek? velem van a baj?


2012. nov. 14. 22:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

1 tonna=1000 kilogramm. [link]


ezen nincs mit magyarázni, ezt meg kell jegyezni.

2012. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
azt vágjuk mind a ketten, hogy mennyi az értéke. a kérdés az elnevezések körül van :)
2012. nov. 14. 22:19
 3/24 anonim ***** válasza:
Egy mázsa van közben, dehát ilyenek ezek a mértékegységek. Pl 1 láb 12 hüvelyk, ezt mégrösszabb megjegyezni.
2012. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
ezen kívül van még mázsa, ami már nem "hivatalos". 1 mázsa az 100 kiló, és 10 mázsa 1 tonna. a 10 kilóra nincs nagyon mértékegység sztem magyarországon.
2012. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ott van még a mázsa is, ami 100 kg. De a 10 kg-ra már én sem hiszem, hogy külön mértékegységet bevezettek volna.
2012. nov. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, a mázsa eszünkbe se jutott, viszont ha már nem használatos, akkor neki mindegy is, mivel suliban tanít és ahhoz kellett :)
2012. nov. 14. 22:24
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Ne mondd hogy a mázsa nem használatos! Általánosban is így gondolta a tanárom, a felvételin meg égett a pofám mert ezt nem tudtam egyedül. Illetve az én kocsim ne legyen "egy egész két tized tonna" :)
2012. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

én még úgy tanultam, hogy a decimális rendszer képzőszavai ami az alábbi linken középtájon táblázatban van (SI-prefixumok)

[link]


a deka-, hekto-, kilo-, stb az SI rendszer előtagjai, míg pl a mázsa, a tonna nem e rendszer szerinti elnevezés, azok közt nem kell logikai párhuzamot keresni

2012. nov. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

köszi, végre valaki aki okosabb még nálam is, ez hasznos volt. :)

viszont ha tonna helyett megát mondunk, akkor is megmarad a kérdés hogy a 10kilónak és a 100kilónak miért nincs külön elnevezése.

2012. nov. 14. 22:57
 10/24 anonim ***** válasza:
most adok neked: a kiló nem mértékegység, az jelen esetben a gramm :))) tehát tessék pontosan kérdezni, bár ugyanaz a tanár akitől 40 éve a képzőszavakat megtanultam szokta volt mondani: Nincs buta kérdés, csak buta válasz :)
2012. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!