Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy bizonyos fajta rémálmot...

Egy bizonyos fajta rémálmot amit rosszullét kísér meg lehet szüntetni? Már megőrülök tőle.

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy álmomban rosszul leszek, és fel szeretnék ébredni. Próbálok kiabálni, csapkodni, ilyesmi, hogy felébresszem magam, de nem megy. Néha nagyon sokat szenvedek így álmomban. Esetleg van, hogy "felébredek" de az is csak egy álom. Az álmomban álmodom, és mindig rosszul vagyok. Mikor sikerül tényleg felriadnom, szédülök, és a vérnyomásom a béka feneke alatt van, volt, hogy el is ájultam. Ötletek, hogy ez miért van, és mit lehetne tenni ellene? Már rendesen félek aludni...
2009. aug. 16. 04:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A dolog fordítva működik. A vérnyomásod lemegy és ekkor álmodsz ilyet. (Ugyanígy lehetnek álmok láz esetére, kezdődő fejfájásnál...stb)

Tehát a vérnyomásodat kell kezelni és akkor megszűnik az álom is.

2009. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

,,és fel szeretnék ébredni. Próbálok kiabálni, csapkodni, ilyesmi, hogy felébresszem magam, de nem megy''


Bénultságot érzel, és halálfélelmet?


Ez ESETLEG az ún. ,,alvási bénultság''. Nagyon ijesztő átélni, de úgy tudom, hogy ártalmatlan. Velem sokszor megtörténik iyen alvási bénultság,azt szoktam csinálni, hogy eleve már lefekvéskor égve hagyom a villanyt vagy a rádiót, mert akkor ritkább és enyhébb ez a jelenség. Nem kell erős villany, nem kell hangos rádió, halk zene és halvány fény is jó.


Keress rá az


alvási paralízis


vagy az


alvási bénultság szóra. Ha angolul jól tudsz, akkor ,,sleep paralysis'':


[link]



[link]


(Ha nem tudod megnyitni az rtf fájlt):


[link]


Az igazság azoban az, hogy nem vagyok szakember. Ráadásul a kérdésedben leírt többi jelenségre nem tudok választ adni. Még sosem ájultam el, tehát ezt nem biztos, hogy az alvási bénultság számlájára lehet írni. Talán van ott más is. Biztonság kedvéért keress meg egy ehhez értő pszichológust. Van egy-két alvászavar, ami veszélyes lehet, pl. az apnoé (alvási apnoé) fulladást okozhat, szerencsére a legtöbb alvászavar ártalmatlan vagy jól kezelhető. Adig is, míg nem keresel hozzártő szakembert, rákereshetsz az ,,alvászavarok'' szóra. Nagyon sok fajta van, valamelyik szóba jöhet, valamelyik nem, valamelyik ártalmatlan, van egy-kettő, amelyik veszélyes.

2009. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
.. nem hangsúlyoztam ki: csak az első link van angolul, a másik kettő magyarul van.
2009. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
... persze alvszavarokkal első lépésben a háziorvost is felkeresheted, majd ő úgyis továbbküld, ha ő maga nem ért hozzá.
2009. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!