Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kiknek, melyik embercsoportnak...

Kiknek, melyik embercsoportnak van haszna az inflációból?

Figyelt kérdés

#hasznosság #embercsoportnak #inflációból
2012. nov. 25. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Akinek fix kamatozású hitele van, például az az ország, amelyik saját pénznemében fix kamatozású állampapírokban van az adóssága. De akkor sem az infláció jó neki, hanem az infláció MEGUGRÁSA, de csak akkor, ha nem jár a hitelesség elvesztésével.


De a lényeg inkább az, hogy a gazdaság nem nulla összegű játék, mint a kártya, hogy amit valaki veszít, azt a másik megnyeri. Olyan is van, amikor mindenki veszít, és az (erős) infláció ilyen. (Néhány jelentéktelen kivétellel).

2012. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előbbihez még annyit. Az infláció mindig egy ország rossz gazdasági működését jelzi, ez azt is jelenti, hogy sok benne az egyenetlenség. Vagyis vannak olyan dolgok, amelyeknek ugyan szintén emelkedik az ára, de a gazdaság természetéből meg az adott dologból következően később (a kereslet miatt) indokolatlanul tovább nő az ára. A haszon az értékkülönbözetből adódik. Például, ha az ipari termelés egy szegmense bedöglik, az ott használatos nyersanyag ára alig nő az inflációhoz képest. Amikor viszont megindul a termelés, ebből a termékből nagy lesz a kereslet, ezért - a többi, már nem inflálódó termékhez képest - drasztikusan drágább lesz, nagy haszonnal lehet továbbadni. Lásd inflációs spekuláció, pár éve Soros ténykedése.
2012. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előzővel nem értek egyet.

-Nyilvánvaló, hogy a spekulációhoz az kell, hogy változzanak az árak.

-Ez infláció nélkül is bekövetkezhet, hogy egyes dolgoknak emelkedik, másnak meg csökken az ára.

Tehát egy-egy konkrét dolog áremelkedésére spekuláni, nem ugyanaz, mint inflációra spekulálni. Utóbbira nem is lehet, mármint nyereségesen, csak a minimális veszteség lehet a cél.

2012. nov. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bankoknak biztos van hasznuk ebből is, mert ők mindenből hasznot húznak.
2012. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem nyitok új kérdést. Ki mondja meg, hogy a gazdaságban éppen mi történik? Hiszen ez egy emberek által létrehozott rendszer, nem olyan, mint egy élő szervezet, hogy ha magára hagyod, akkor is működik. Van 3-4 ember a világ tetején, ülnek egy irodában és a hasukra ütnek, hogy most legyen válság, legyen infláció, tologatják a valuták közti árfolyamot föl-le? vagy hogy megy ez?
2013. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előzőnek: a társadalom szerveződik, nem szervezi senki, sőt hatékonyan nem is lehet. A szocializmusban próbálkoztak az úgynevezett tervgazdasággal (eleinte központilag tervezték mindennek az árát, a termelési volumenét, stb.), de gigantikus apparátussal is állandóan kudarcos volt a dolog, így aztán a Kádár-korban már nem gondolták ezt ilyen szinten tervezhetőnek a gazdaságot. Az "új gazdasági mechanizmus" viszont hosszú távon nem a kommunizmushoz, hanem a kapitalizmus visszajöveteléhez vezetett volna.


A válságra jó és egyszerű példa bármelyik buborék kialakulása. Egy idő után mindenki csak azért vesz, mert drágul - aztán utána ugyanezért ad is el mindenki.

2013. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!