Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni röviden, hogy mi is az az "Apophis"?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Google, wikipedia.
2012. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kitalált bolygó, amelyik valamilyen fura, a többire merőleges pályán keringene a naprendszerben és néha földközelbe kerülne.
2012. dec. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is valós! Egy kisbolygó, melyet a NASA a potenciálisan veszélyes kisbolygók közé sorolt. Korábbi jelölése 2004MN4. Ezt a lajstromozást a felfedezés évében kapta, majd később nevezték el Apophis-ról. Most annyit tudunk róla hogy 2029. április 13. napján elhalad a Föld mellett, éspedig meglehetősen közel:


[link]


Az ütközés valószínűsége ugyan nagyon kicsi, de pont a Föld közelsége miatt a pályája a későbbiekben erősen módosulhat. Ez akár problémát jelenthet 2036. évi újabb Földközeli elhaladása során, de erről pontosabbat majd csak az első megközelítés után fognak tudni mondani. Megjegyzem jelenleg is van olyan objektum, ami veszélyesebb besorolású ha a becsapódás valószínűségét nézzük.

2012. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. dec. 5. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs', kevertem a Niburuval. #2 voltam.
2012. dec. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!