Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjem el a csillagászat...

Quek kérdése:

Hogy kezdjem el a csillagászat tanulását?

Figyelt kérdés
Igaz 16 éves vagyok. De nagyon érdekel a csillagászat. Hogy tudnám elkezdeni a tanulmányozását? Sokszor órákat töltök este az ég alatt a csillagokat nézve:D Esetleg tudtok nekem valami könyvet ajánlani amivel el kezdhetnék komolyabban foglalkozni vele?

2012. dec. 7. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A csillagászat mára egy igen kiterjedt, sokrétű tudományággá fejlődte ki magát. Javaslom, első körben tanulmányozd át a Wikipédia ezzel kapcsolatos szószedetét, hogy tisztában légy a csillagászaton belüli ágazatokkal, rendszerezni tudd magadban a csillagászat mint tudományág mibenlétét. Ez alapján majd el tudod dönteni, melyik része érdekel leginkább.

[link]


Ezen kívül ajánlom figyelmedbe az MCSE (Magyar Csillagászati Egyesület) honlapját, itt folyóiratokat, híreket, leírásokat tanulmányozhatsz, és valós célközönségnek teheted fel esetleges kérdéseidet, vagy akár csatlakozhatsz is hozzájuk. Egyébiránt az interneten nagy mennyiségű adat és információ lelhető fel a témával kapcsolatban: Google a barátod, Wiki a barátnőd ;)

2012. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet:)
2012. dec. 7. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott van a csillagváros fórum. Azon is sok hasznos infóval gazdagodhatsz. De pl a makszutov, vagy a btc weblapján ahol a távcsövekről informálódhatsz rendelhetsz könyveket. Pl amatőrcsillagászok kézikönyve, de ami hasznos akár csak egy binokulár mellé is a csillagatlasz kis távcsövekhez. Segít eligazodni és megtalálni az objektumokat.
2012. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hááát én még úúúgy kezdtem, hogy fölnéztem éjszaka az égre...


Amúgy igen, egyet értek az előttem hozzászólókkal.

2012. dec. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszöm a kommenteket ezzel az Amatőr csillagászok kézikönyvel már tudok kezdeni valamit
2012. dec. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!