Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért nem volt 40 éve Hold-uta...

Miért nem volt 40 éve Hold-utazás?

Figyelt kérdés

Ma hallottam a BBC Tv-ben, hogy az Apollo 17 volt az utolsó űrhajó, ami a Holdra szállt 1972-ben ezekben a napokban. Miért nem ment azóta oda senki? Nem érdekes, nincs mit kutatni? A tv-ben inkább azzal magyarázták, hogy túl drága, és az államokat már nem tudnak erre költeni. Egy magáncég helyezte kilátásba, hogy 2020-tól indíthat Hold-utazásokat.


[link]



2012. dec. 7. 17:11
1 2
 11/12 anonim válasza:
33%

Miért van az, hogy ebben az országban a legtöbb embernek csak legutoljára jut eszébe, hogy a világon mindenütt vannak katonai, szolgálati és államtitkok? Miért van az, hogy pl. a tévéhíradók gyakorlatilag csak baleseti, pénzügyi és nemzetközi terrorista akciókról szólnak? Ezért a magam részéről tiszta véletlennek tartom, hogy az amerikai CNN TV D1 nevű magyar csatornáján 2014. decemberében arról értesültem, hogy az indiaiak egy rakétát akartak fellőni a Mars bolygóra. A rakétát el is indították, de Vlagyimir Putyin, az Oroszországi Föderáció elnöke azonnal nemzetközi sajtótájékoztatót tartott. Annak egyes részeit amíg élek nem felejtem el. Pl. azt mondta, hogy: "... aki az Oroszországi Föderáció engedélye nélkül akár a Holdra, akár a Mars bolygóra meri tenni a lábát, az nagyon nagy árat fog fizetni érte." A kommentárban hozzá tették a következőt is. Putyin elnök úr azért mondhatta ezt, mert a nemzetközi jog értelmében minden olyan még nem civilizált földrész és bolygó használati vagy tulajdonjoga azt az államot illeti meg, amelyik kifejezetten felfedezési célból elsőként térképezteti azt fel. Ráadásul bemutatták azt is, hogy az indiaiak még aznap műszaki hibára hivatkozva visszafordították az űrhajójukat és bemutatták amint az egy földi mocsárban darabokra tört. Később az is az internetre került, hogy a Mars bolygóra egy a nyilvánosság előtt még nem ismert típusú, rendkívül gyors űrhajóval 1969-70-ben elsőként egy magyar embert, dr. Opál Sándort a szovjetek katonai okból a legnagyobb titokban küldték el. Szintén katonai okból azonban 70 évre titkosították ezt, miként a Hold tulajdon jogát is. Csakhogy néhány évvel ezelőtt dr. Opál Sándor néhány volt munkatársa eltűnt Magyarországról és mind a külföldi, mind a magyar sajtóval közölték azt. Őket az Űrhajózásban együttműködő nagyhatalmak szövetségi és államtitkok elárulásáért körözik. Szerintem már csak ezért is meg kellett szólalnia Putyin elnöknek. No és mit mondott néhány évvel ezelőtt Edgar Allan Mitchell amerikai űrhajós, aki több mint 40 évvel ezelőtt elsőként lépett a Holdra? Amikor a Magyar Ufológus Kutatók Szövetségének egyik konferenciáján megkérdezték tőle, hogy miért csak egy órát töltött a Holdon, állítólag azt válaszolta: Egy ember várta ott. Ő nem értette annak a nyelvét, az meg nem tudott angolul. Így aztán nem tudtak tárgyalni. Annak hadonászásából azonban azonnal rájött, hogy jobb ha nem erősködik tovább. Nevetve még azt is hozzá tette: nos, döntsék el, hogy viccelek vagy sem.


Tény viszont, hogy néhány hónappal ezelőtt a dr.opal.sandor@gmail.com elérhetőségű internetes levelezési fióknak az úgynevezett Profil megjelenítő fiókjában, amely az adott cím megnyitásakor a jobb felső sarokban látható képre kattintva nyílik meg, még a következő közlemény is olvasható volt:


"LORD DR. OPÁL SÁNDOR TITKÁRSÁGÁNAK A KÖZLEMÉNYE


KÖZÖLJÜK, HOGY LORD DR. OPÁL SÁNDOR ÚR MÉG SOHASEM ADOTT SEM A BORS MAGAZINNAK, SEM MÁS MÉDIUMNAK INTERJÚT AZ ŰRHAJÓS MÚLTJÁRÓL. FŐKÉNT NEM A MARS BOLYGÓN TETT FELFEDEZÉSEIRŐL, MERT AZOK 70 ÉVRE TITKOSÍTVA LETTEK. EGYÉBKÉNT IS CSAK AZ ŰRHAJÓZÁSBAN EGYÜTTMŰKÖDŐ NAGYHATALMAK KORMÁNYAINAK ENGEDÉLYÉVEL ADHATÓ KI AZOKRÓL BÁRMILYEN INFORMÁCIÓ. OPÁL ÚRNAK AZOKAT A VOLT MUNKATÁRSAIT, AKIK EZT A RENDELKEZÉST MEGSÉRTETTÉK, SZÖVETSÉGI SZINTŰ ÁLLAMTITKOK ELÁRULÁSÁÉRT ÉS HAZAÁRULÁSÉRT AZ ÉRINTETT NAGYHATALMAK TITKOSSZOLGÁLATAI JELENLEG IS VILÁGSZERTE KÖRÖZIK. A BORS MUNKATÁRSAI TEHÁT ABSZOLÚT HAZUDTAK, AMIKOR AZ ÚJSÁGJUK NYOMTATOTT VÁLTOZATÁBAN INTERJÚRÓL ÍRTAK. TEKINTETTEL ARRA, HOGY A SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG GYORSAN SZÁRNYRA KELT AZ INTERNETEN, S OPÁL ÚR HIÁBA PRÓBÁLT KOMMENTEKKEL VÉDEKEZNI, EZÉRT A HAZUG HÍREKET TERJESZTŐK, VALAMINT AZOK ELLEN, AKIK NEM TÁVOLÍTJÁK EL ÖT NAPON BELÜL A SÉRTŐ, MEGALÁZÓ, GÚNYOLÓDÓ KOMMENTEKET AZ INTERNETES HONLAPJUKRÓL, ESZMEI KÁRTÉRÍTÉST ÉS MEGFELELŐ PÉNZBÜNTETÉST KÉRVE FELJELENTÉST TESZÜNK A NEMZETI MÉDIA- ÉS HÍRKÖZLÉSI HATÓSÁGNÁL. UGYANAKKOR ŐEXCELLENCIÁJA EZÚTTAL IS HÁLÁS KÖSZÖNETÉT FEJEZI KI MINDAZOKNAK AZ ŰRHAJÓZÁSBAN JELENLEG ÉS MÉG A HIDEGHÁBORÚ IDEJÉN IS EGYÜTTMŰKÖDŐ NAGYHATALMAK KORMÁNYAINAK, AMELYEK AZ ELMÚLT ÉVEK SORÁN A TUDOMÁNYOS FELFEDEZÉSEIÉRT KÜLÖNBÖZŐ KITÜNTETÉSEKKEL, JUTALMAKKAL ÉS MEGHÍVÁSOKKAL TISZTELTÉK MEG ŐT."


Mindezt azért őríztem meg magamnak, mert engem is izgatnak ezek a kérdések és tények.

2015. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a kérdésen már én is gondolkoztam és logikusan ugyan ezekre az indokokra jutottam:

1. Borzasztóan drága. Az ISS ezerszer közelebb van mint a Hold. Nagyságrendekkel olcsóbb is oda eljutni.

2. A Holdon nincs semmi érdekes. Úgy értem az ISS fedélzetén is el tudják végezni azoknak a kutatásoknak, kísérleteknek a nagy részét, amit a Hold felszínén.

3. Nincs motiváció. Annak idején a hidegháborúban az űrversenyben egy kitűzött cél volt a holdra szállás. Elérték. Innentől kezdve érdektelenné vált.


Laikusként ezt gondolom. Borzasztó sok pénzen el lehetne oda ismét jutni, csak értelme nem sok lenne.

2018. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!