Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire tudományos/ igaz az,...

Mennyire tudományos/ igaz az, hogy a vízre nem csak fizikailag, hanem mentálisan is lehet hatni?

Figyelt kérdés

Hallottam, h Japánban voltak kísérletek erről. A víz molekuláris szerkezetét vizsgálták és lefényképezték azokat. Általában alap állapotban rendezetlen volt, de miután megáldották azt, v mikor szavakat tettek hozzájuk(v ilyesmi), mint pl szeretet, köszönöm, akkor egész szabályos, rendezett alakzat jött létre, ezeket le is fényképezték.


Ez tényleg igaz?


2009. aug. 20. 12:30
1 2
 1/14 dellfil ***** válasza:
75%

Semennyire. Gondolj bele, hol tanult meg japánul a viz? És mivel? Vagy tán telepata? Vagy tán a fogalmak (szeretet, áldás, jóság, stb...) szerinted képesek fizikai alakot ölteni? Akkor mekkora a tömege egy nap alatti anyai szeretetnek? Vagy tán nincs nyugalmi tömege, csak mondjuk rezgésszáma? Mekkora a frekvenciája? Stb...

Színtiszta blődli. Valami agyament újságíró blöffje a "kis szines" rovatban.

2009. aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát ja.

Igen, rezgésszámról is volt szó. Meg h pl Mozartra is meg egyéb klasszikus zenére is szépen rendeződik, azt állították. Csak nem értem, h akkor miért állítják be ilyen tudományosan?


Megtaláltam, itt van a csávó, 3 rész van erről a témáról:

http://www.youtube.com/watch?v=l9KXcDFy-I0&feature=PlayList&..

2009. aug. 20. 13:02
 3/14 dellfil ***** válasza:
69%

Mert így jobban eladható manapság.

A recept: Végy egy pár tudományosan megalapozott tényt, keverj hozzá néhány többféleképpen is értelmezhető kísérletszerűséget, őntsd le némi misztikummal ízesített filozófia szósszal, és sületlenül tálalhatod. :D

2009. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
És miből gondoljátok, hogy nem igaz? Ez egy kísérlet, megismételhető. Ki lehet próbálni, tessék.
2009. aug. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
szerintem ebben nagyon is van igazság..sokan leragadnak annál, hogy a víznek nincs füle meg agya, nem tud japánul, stb.ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy a növényeknek nincs idegrendszerük, mégis bizonyított tény, hogy vannak érzelmeik (pl. félelem), és bár elvileg hallani sem tudnak, mégis szebben, jobban fejlődnek, ha beszélünk hozzájuk. (növényekkel foglalkozom, ezért a tudományos kísérletek mellett ezt én is alá tudom támasztani.)
2009. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Végülis a növények is tárolnak vizet. A víz meg e szerint információt hordoz.

Én nem tudom, még nem döntöttem el h el higgyem-e v nem.

Hiszen Einstein óta annyi annyi megválaszolatlan kérdés van a fizikában, az életben.

Ha a saját szememmel tapasztalnám, akkor elhinném.

2009. aug. 20. 14:38
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

"és bár elvileg hallani sem tudnak, mégis szebben, jobban fejlődnek, ha beszélünk hozzájuk" - Ennek az a jól magyarázható oka, hogy a légutakon át kilélegzett emberi levegő kémiai összetétele nem egyezik a légköri levegőével: sokkalta nagyobb benne a szén-dioxid koncentráció. És miért jó ez a növényeknek? Azért, mert autotrófok, és a magasabb szén-dioxid koncentráció enzimatikus visszacsatolás révén felgyorsítja a Calvin-ciklus CO2-megkötő fázisát. Ennyi, ehhez nem kell ezotéria.

A kérdésre visszatérve: mindaddig, amíg a fenti kísérlet eredményeit nem közlik tudományos folyóiratban, nem érkezik rá megfelelő kritika, nem lesz szakirodalma stb. addig csak a misztikum világába hajló nonszensz bulvárról van szó. És nem, nem az teszi tudománnyá/áltudománnyá a felvetett ötleteket, hogy otthon a sufniban meg tudom-e ismételni. Termonukleáris fúziót sem tudok barkácsolni, mégis tudományos tény a proton-proton ciklus.

2009. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
61%
Marhaság
2009. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Persze, mert aki beszél a növényeihez az általában jobban törődik is velük. Istenkém mennyi hülye él Mo-n. A vízre nem hatnak az érzelmek.
2009. aug. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kellenek tények, elég néhány hangzatos latin szó.
2009. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!