Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy történhet ez?

Hogy történhet ez?

Figyelt kérdés
Sokat álmodok, nagy részére amikor felkelek utána is emlékszek de van amire nem és 3-4 hónap múlva megélem azt az álmomat amire nem emlékszem csak bevillan mintha már megtörtént volna velem és már nem egyszer volt velem ez hanem elég sokszor

2012. dec. 8. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:

1., Az álmokat az ún. REM-fázisban látjuk (Rapid Eye Movement = gyors szemmozgás). Ha az ébredés ezalatt vagy közvetlenül utána történik, emlékszünk az álomra. Ha a mélyalvási szakaszban ébredünk fel, akkor nem emlékszünk az előző REM-fázisban látott álomra.


2., Ha nem emlékszel az álmodra, akkor nem lehetsz biztos abban, hogy egy történést, amit megélsz, valóban megálmodtál-e előzőleg; lehet valami más csalóka érzés is, pl. déja vu.


3., Velem is többször történt már hasonló. Volt, amikor konkrétan tudtam, hogy előzőleg álmodtam már ugyanazt; máskor csak úgy éreztem, hogy ez már megtörtént velem valamikor. Nem tudok pontos magyarázatot ezekre a jelenségekre; némelyikre nem magyarázat a déja vu sem. A legjobb az, amikor előre _tudom_, mi fog történni... :)

2012. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem a legrégebbi ami így történt az nyár elején volt osztálykiránduláson hogy megláttam valamit amiről bevillant az álom és utána már tudtam mi fog történni
2012. dec. 9. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Hmm... Hát akkor már ketten vagyunk, akikkel ilyenek történnek, és nem tudjuk mire vélni... :D

Az élet titkai... :)

2012. dec. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaja :D
2012. dec. 10. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!