Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit csináljak neki?

Mit csináljak neki?

Figyelt kérdés
Karácsonyi húzáson egy tanárt húztam és feladványokat szoktam neki adni, de kezdek kifogyni az ötletekből! Tipp?

2012. dec. 9. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

A "feladványokat szoktam neki adni" azt jelenti, hogy már máskor is húztad őt? Vagy más alkalommal történt?

Szerintem bármelyik is, lehet, hogy már unja... De az is lehet, hogy nem. :D

Tehát: ha nagyon kedveli az ilyesmit, akkor adhatsz hasonló típusúakat, mint amiket eddig kapott eddig (matek, nyelvtan stb.); ha nem annyira, akkor más típust. Ha nagyon nem, akkor találj ki valami mást. :)


Az érdemi segítségnyújtáshoz részletes infókat kérek, azok nélkül nehéz. :)

2012. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még nem húztam, csak már elkezdetem rázúdítani a feladatokat és, ha sikeresen megoldja akkor szoktam adni neki valami kis csokit még, ha ez kicsit óvodás is egy tanárnak, megérdemli a jutalmat! :) Egyébként élvezi!
2012. dec. 9. 20:25
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Okay, de nem írtad le, milyeneket adtál, vagy milyeneket szeret. Addig nem tudok keresgélni...
2012. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Leginkább fizika kísérleteket mint, hogy ejtsen le egy gyúlásdobozt az élére, hogy megálljon( egy negyedére kihúzod a dobozt és így amikor leesik ahelyett, hogy a lendület miatt eldőlne tovább zuhan), de egyébként bármilyen jó még matematikai is csak könyörgöm írjatok valamit!

Remélem most már minden szükséges adatot leírtam, hogy válaszolj! :)

2012. dec. 10. 19:32
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Rendben, így már legalább tudom, hogy fizikás és / vagy matekos kell, így nem keresek feleslegesen pl. zenéset v. nyelvtanosat. :)

Fizikásat sajnos nem nagyon tudok, de azért majd próbálkozom.

Matekosakat viszont annál inkább; bár én magamtól egyszerűbbeket tudok csak, de lenyúltam néhány nehezebbet is. :P

Úgyhogy most leírom a feladatokat, ezek közül válogathatsz a tancsinak; és ha van kedved játszani, akkor meg is oldhatod őket; ezért most még nem írom le a megoldásokat. :)


1., Egy nagyon nehéz számolásról van szó; a feladatot fejben kell megoldani. Számológép / számítógép / papír és ceruza / egyéb segédeszköz használata TILOS!


Vegyünk először 1000-t.

Hozzáadunk 40-et.

Hozzáadunk 1000-t.

Hozzáadunk 30-at.

Ismét hozzáadunk 1000-t.

Most hozzáadunk 20-at.

Még egyszer hozzáadunk 1000-t.

És végül hozzáadunk 10-et.

Az eredmény: _____


2., Egy baktérium 1 másodperc alatt osztódik, így egy perc alatt lesz tele az edény. Mikor (azaz hanyadik másodpercben) volt félig az edény?


3., Van 9 darab pontunk, melyek egy négyzet csúcsaiból, éleinek oldalfelező pontjaiból és a középpontjából áll (tehát 3x3 darab pont négyzetrácsos elrendezésben). A feladat az, hogy a ceruzánk felemelése nélkül rajzoljunk 4 olyan szakaszt, amely átmegy mind a 9 ponton.


4., Egy hegymászó egy 400 méter magas teljesen sík és függőleges sziklafalról szeretne leereszkedni. A szilafalon két rögzítési pont van: 200 méter magasságban, illetve fent a tetején 400 méter magasságban van egy-egy kampó. Hogyan tud lejutni ezen a sziklafalon, ha csupán 300 méternyi kötele van és egy kése?


5., Egy szoba 4 sarkában ül egy - egy macska. Mindegyikkel szemben ül három - három macska, és mindegyik farkán is ül egy - egy macska. Hány macska van a szobában?


6., Egy kosárban 5 alma van, amit úgy kell elosztani 5 személy között, hogy mindegyikük kapjon egy almát, és a kosárban is maradjon egy alma.


7., Peti tegnapelőtt 17 éves volt, jövőre 20 éves lesz. Hogy csinálja?


8., Egy villanyszerelő beköt a pincében három izzót, melyet a lakószinten három kapcsoló kapcsol, de elfelejtette melyiket melyikhez kötötte. Hogyan jöhetne rá melyik kapcsoló melyik izzót kapcsolja, ha csak egyszer mehet vissza a pincébe?


9., Fehér színű kis kockákból építünk egy nagyobb kockát, majd befestjük a nagy kocka oldallapjait kékre. Ezután szétszedjük a nagy kockát a kisebb kockákra. Milyen méretű volt a nagy kocka, ha a kis kockák között ugyanannyi páratlan számú kék lappal rendelkező kis kocka van, mint amennyi páros kék lappal rendelkező?


10., Van egy gazda. Van kilenc jó kaszása. A kilenc kaszásból három a fia, három a veje, három pedig a sógora. És mind a kilencen ugyanattól az anyától vannak! Ez hogy lehet?


11., Ha ma éjjel 12 órakor esik az eső, lehetséges-e, hogy 72 óra múlva derűs, napsütéses idő lesz?


12., A szabónak van egy 16 méteres posztója, amiből naponta levág 2 m-t. Hányadik nap vágja le az utolsó darabot?


13., Egy versike a Lúdanyó meséiből, Tótfalusi István fordítása:


Hányan voltak?


Egyszer mentem Kisasszondra,

jött szembe egy úr

meg hét asszonyka,

mindegyiknél hét kicsi kaska,

minden kasban hét kicsi macska,

mindegyiknek hét kicsi kölyke,

farkuk, lábuk kunkori, görbe.

Kaska,

macska,

görbe

kölyke

és az úr meg hét asszonyka:

hányan mentek Kisasszondra?


Bemásolom az eredetit is; ha beszél angolul a tanár, akkor talán ez így egy kis nehezítés lesz neki:


"As I was going to St. Ives..."

by Mother Goose


As I was going to St. Ives,

I met a man with seven wives;

Every wife had seven sacks,

Every sack had seven cats,

Every cat had seven kits;

Kits, cats, sacks, and wives,

How many were there going to St. Ives?


14., Egy csikkszedő négy csikkből tud magának egy cigarettát sodorni. Egy este 16 csikket sikerült találnia. Hány cigarettát tud aznap este elszívni?


15., A feladat a linken olvasható:

[link]


16., Van egy vár, amelyet egy sárkány őriz, aki arról híres, hogy minden állításról el tudja dönteni, hogy igaz vagy hamis. Ha igaz az állítás, akkor megégeti az illetőt, ha hamis, akkor megeszi. Arra jár egy vándor, odamegy a sárkányhoz, mond neki valamit, mire a sárkány beengedi a várba. Mit mondott a vándor? Állításnak kell lennie.


17., Négy bogár A, B, C és D áll egy 10 cm oldalhosszúságú négyzet egy-egy sarkában. Egyszerre megindulnak, A bogár B felé mászik, B bogár C felé, C bogár D felé, és D bogár A felé. Mind a négyen állandó és egyforma sebességgel másznak, minden időpillanatban a másik felé. Mekkora utat tesznek meg fejenként mire a kiindulási négyzet középpontjában találkoznak?


18., Kacsamama bemutatja kiskacsáit a baromfiudvarnak. A kiskacsák libasorban

vonulnak az udvarba. Hány kiskacsája lehet kacsamamának, ha pontosan 9 kiskacsa megy másik két kiskacsa között?


19., Egy 3×4 szeletből álló táblás csokit a rácsegyenesek mentén tördelünk. Minden lépésben kezünkbe vesszük valamelyik csokidarabot, majd kettétörjük.

Összesen hány ilyen törés szükséges ahhoz, hogy 12 darab 1×1-es szeletet

kapjunk?

(A) 4

(B) 6

(C) 6-nál több

(D) 12-nél kevesebb

(E) 12


20., Kinga egy rózsabokron nektárt gyűjtő méheket látott. A szomszédos fa irányából néha pókok is megjelentek. Egy pillanatban Kinga 56 lábat számolt meg a bokron. Az alábbiak közül melyik eset fordulhatott elő a rózsabokron?

(A) Csak méhek voltak rajta.

(B) Csak pókok voltak rajta.

(C) Csak egy pók volt, a többi méh.

(D) Csak egy méh volt, a többi pók.

(E) Ugyanannyi pók volt, mint méh.


21., Van egy 9 literes, és egy 4 literes vödrünk, és egy patak vize, amiből merhetünk. Nekünk pontosan 6 liter víz kellene. Hogyan tudjuk kimérni?


22., Meghal egy ember, és az ügyvéd előtt felolvassák a végrendeletét: "Én Bodri Jóska, született 1859-ben Budapesten, most 1920-ban, az első világháború után 2 évvel a következő végrendelet hagyom: Házamat legidősebb gyerekemre, Józsefre hagyom. Fűrésztelepemet a másodszülött fiamra, Károlyra hagyom. Vagyonomat pedig egyetlen lányomra, Jolánra hagyom. Ha valamim még halálom napjáig lesz, azt osszák szét gyermekeim között egyenlő részben. Aláírás: Bodri Jóska"

Az ügyvéd átfutja a papírt, és azt mondja: A végrendelet hamis!

Honnan tudta?


23., Zsebibabának rengeteg 1 cm oldalélű kis építőkockája van. Van köztük sokféle színű, de mindegyik kockának mind a 6 lapja azonos színű. Zsebibaba szeretne 27 kis kockából egy nagyobb kockát összerakni. Mindezt ráadásul úgy szeretné megtenni, hogy ha két kis kockának legalább egy csúcsa egymáshoz illeszkedik, akkor ezek a kis kockák különböző színűek legyenek. Legalább hányféle színű kockát kell Zsebibabának felhasználnia?


24., Amikor kettesével pakoltam a tojasokat, megmaradt egy, ha hármasával, kettő, ha négyesével, akkor három, és így tovább. De, ha egyszerre 11 tojást tettem a kosárba, nem maradt egy sem. Hány tojás volt?


25., Manci fiatalabb a férjénél, de életkoruk ugyanabból a két számjegyből álló kétjegyű szám. Életkoruk összege egyenlő az életkoruk különbségének 11-szeresével. Hány éves Manci?


Nos, jó szórakozást. :)

2012. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Kis fizikai ügyességi kísérlet: fogjon meg egy fogóval egy üres sörös/üdítős fémdobozt, tartsa a szájával lefelé láng fölé, aztán hirtelen a száját rakja egy tál hideg vízbe. Ha ügyes, a vákuum összerántja a dobozt. :)
2012. dec. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Van még egy kis idióta feladvány.


Egy ember egy magasházban a 27. emeleten lakik. Mindig, amikor lefelé megy lifttel, egészen a földszintig liftezik. Akkor is, ha liftezik vele más is, akkor is, ha egyedül van. Ha felfelé megy, akkor amikor egyedül száll a liftbe, a 26. emeletig megy, onnan pedig gyalogol egy emeletet. Ha más is liftezik vele együtt, akkor felmegy a 27-ig, akkor is, ha a vele utazó lejjebb megy nála, s akkor is, ha feljebb. Miért?


(van, akinek leesik 2 perc alatt, van, akinek soha. ha nem ismered a megfejtést, megírom privátban. a többiek hadd törjék a fejüket :D)

2012. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, a 3. válaszlónak főleg mert jóformán írt nekem egy könyvet! :) Egyébként volt egy-kettő amit már ismertem.
2012. dec. 11. 17:52
 9/13 A kérdező kommentje:
Az utolsónak pedig annyi, hogy nyugodtan elküldheti privátban, mert az éltben nem jövök rá!:)
2012. dec. 11. 17:58
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Szívesen. :)


Kár, hogy nem volt kedved játszani. :(


Azért ha valamelyik feladat megoldását nem tudod, csak szólj; nehogy beégj a tanár előtt. :)

2012. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!