Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Algebra segítség? :C

Algebra segítség? :C

Figyelt kérdés

pl:x+1=-3x-2

ezt hogy kéne kiszámítani??

valaki segítség ?? :'((



2012. dec. 12. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az egyenleteknél az első teendőnk a rendezés: az egyik oldalra kerüljenek az ismeretlenek (azaz az x-ek), a másik oldalra pedig a számok (lehet 0 is).

Úgy is mondhatjuk, hogy az egyik oldalról átvisszük a másikra az x-eket; a másikról pedig az egyikre a számokat.

A példafeladatodban ezt hogyan tudod elérni?

Ne feledd: minden egyes műveletet mindkét oldalon el kell végezni. :)


Tehát:

x + 1 = -3x - 2 /...


Ha ez megvan, írd le, mit kaptál; és mehetünk tovább. :)

2012. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 2xSü ***** válasza:
100%

Képzeld el úgy a dolgot, mintha mérleg lenne. A 1 és 2 mondjuk szilvákat jelöl. Az x meg zsákokat, benne szilvával. A lényeg, hogy úgy kell pakolgatni a mérleg mindkét oldalára dolgokat, hogy végül a mérleg egyik oldalán x legyen (azaz egy zsák), a másikon meg meghatározott számú szilva. Ekkor kiderül, hány szilva van a zsákban, azaz x mennyivel egyenlő.


Elsőként hozzuk a bal oldalra az összes zsákot, és jobb oldala, ami nem zsák. Persze a zsákos példa nem igazán működik ha negatív számokról van szó, de talán a lényege érthető így is. Ha egy mérleg mindkét oldala azonos súlyú, és arra azonos súlyokat teszel mindkét oldalra, akkor továbbra is azonos súlyú marad a két oldal. Ha szorzol vagy osztasz, akkor is azonos marad a két oldal.


x+1 = -3x-2

Most adjunk hozzá 3x-et mindkét oldalhoz (hogy a jobb oldalról eltűnjön a -3x)

x+1+3x = -3x-2+3x

Azaz:

4x+1 = -2


Most vonjunk ki mindkét oldalból egyet (hogy a bal oldalról eltűnjön az 1)

4x+1-1 = -2-1

Azaz:

4x = -3


Most negyedeljük a mérleg mindkét oldalát (hogy csak egy x maradjon):

4x/4 = -3/4

Azaz

x = -3/4


Ellenőrzés:

-3/4 + 1 = -3 * (-3/4) - 2

-3/4 + 4/4 = 9/4 - 2

1/4 = 9/4 - 8*4

1/4 = 1/4

2012. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 supra01 ***** válasza:
2xSü megoldotta:D
2012. dec. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, én is láttam. De ő nem csak benyögte a végeredményt, hanem gyönyörűen, részletesen levezette és elmagyarázta. Így pedig jó esély van arra, hogy a kérdező érteni is fogja az egyenleteket. :)
2012. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 supra01 ***** válasza:

Reméljük!

Bár ahogy figyelem néha nem is válaszolnak, még egy köszit sem, vagy max. annyit.

2012. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Na, igen; sajnos a többség nem elég udvarias ahhoz, hogy megköszönje a segítséget. (A kifejezetten b.nkó kérdezőket meg most hagyjuk is...)

De azért vannak kivételek; sőt, olyanok is, akik nagyon hálásak / lelkesek.


Talán a hétvégén töprengtem el azon, hogy Skype-on könnyebb lenne segíteni másoknak; személyre szabottabb és gyorsabb.

Vagy lehetne csapatban dolgozni, tantárgyanként / nehézségi fok szerint beosztva; vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy nem írnánk le többen is ugyanazt.

Vagy akár lehetne a kettőt kombinálni is. :D

Csak hát mindezt nem lenne könnyű kivitelezni, de még megszervezni sem. :(

2012. dec. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 supra01 ***** válasza:

Miért nem oktatsz Skype?

Már egy csomóan csinálják!

Mi csak egymás közt szoktuk, de tudom, hogy rengeteg dolgot oktatnak úgy.

Persze keresetnek sem rossz:D

2012. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 2xSü ***** válasza:

Berta Wooster!


Elnézést, hogy megoldottam. Mikor a Válasz küldése gombra kattintottam, még nem láttam a te válaszodat. Néha én is szoktam terelgető módszert használni, de most valahogy inkább végigvittem a gondolatmenetet.


> Bár ahogy figyelem néha nem is válaszolnak, még egy köszit sem, vagy max. annyit.


Sőt sokszor ha a kérdés pontosításra szorul a megválaszoláshoz, tehát a kérdezőnek érdeke lenne reagálni rá, akkor sem jön reakció. Nem tudom ilyenkor mi a helyzet, mert nem csak házi feladat esetén van ez így. Ott még érthető, hiszen felteszi itt a kérdést, aztán mivel nem jön 10 perc alatt válasz, ezért esetleg elkéri az osztálytársától a megoldást, és nem foglalkozik a kérdéssel tovább.


Mondjuk a GYK sem töri magát, hogy értesítse a felhasználót, hogy válasza érkezett…


Ez a Skype nem rossz ötlet. Lehet kéne csinálni ilyen oldalt. onlinekorrepetalas.hu , vagy hazifeladat.hu lenne a címe… :-)

2012. dec. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

x+1=-3x-2 /+3x

4x+1=-2 /-1

4x=-3 /:4

x= -0,75

2012. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 supra01 ***** válasza:

Na, ez most hogy jött ide?:D

Nem rossz, csak furcsa:D

2012. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!