Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az olyan romokat, mint az...

Az olyan romokat, mint az Akropolisz, Colosseum, Aquincum, melyek az okorbol maradtak rank, nem lehetne ugy felujitani, mint a varakat?

Figyelt kérdés
Vagyis teljesen ujrafelepiteni. Tudom, hogy kisse elrugaszkodott otlet, de szerintem ezek a romok mai formajukban nagyon semmitmondok es felesleges romokat orizgetni a multbol. Miert ne lehetne oket inkabb ujjaepiteni, hogy ugyanugy nezzenek ki, mint az okorban, es muzeumkent berendezni oket? Ez is resze lehetne a tortenelem apolasanak. Ugyanugy, ahogy az egykor lerombolt varakat is felujitjak. Mennyire latvanyos lehetne mar egy teljes aquincumi palotakomplexum, vagy egy ujjaepitett Akropolisz?
2012. dec. 13. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg problémaként felmerülhet, hogy ki pengeti ki a hiányzó sok milliárd eurót?
2012. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasra-vágás részemről de szerintem befolyna annyi, az ilyen nagy turisztikai látványosságok már így sem kis bevételt generálnak, hát ma még eredeti pompájukban lennének megtekinthetők. Van elég történelem rajongó milliárdos a világon biztos meg lehetne nyerni egy-kettőt az ügynek.


Szerintem sokkal inkább mint minden hasonló dolgot/innovációt 2 tényező akaszt meg, a vaskalapos emberek/régész/műértők nagy csoportja, akik nem támogatnák/elleneznék foggal körömmel, valamint az illetékes hivatalok érdektelensége/hozzá nem értése.


Mindaddig míg turisták millió kíváncsiak a széteső Colosseumra, és ezzel hatalmas összeget szállítanak az olaszoknak, senki nem fog előállni azzal, hogy a befolyó összeget használjuk fel arra, hogy felújítsuk. Majd ha már senki nem megy oda akkor elgondolkodnak azon hogy lehetne megint idecsalogatni őket.


Na-meg ott van az, hogy a legtöbb ókori épület valódi kinézetéről fogalma nincs senkinek, csak közelítések/illusztrációk állnak rendelkezésre, és az alapján nem lehet eredetire helyre állítani, ha meg nem eredeti, akkor meg az egész lehet hogy tényleg nem is olyan jó ötlet, ugyanis ez esetben sok függ a restaurációt tervező építésztől, és ha ő nem ért hozzá eléggé, akkor egy ronda, vagy giccses, vagy nem korhű épületet kapnánk a végére.


De amúgy szerintem jó ötlet lenne, ha megfelelő emberrel végeztetik az ilyet.

2012. dec. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
A felújított Colosseumnak annyi köze lenne az eredetihez, hogy valahol az alján vannak eredeti kövek, de amúgy úgy néz ahogyan a 21. század elején elképzelték. Elveszne az eredetisége, hogy megérinted a kétezer évet, mert hát csak egy néhány éves vakolatot érinthetnél.
2012. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ma egy 19.századi házat nem tudnak rendesen helyreállítani nemhogy 2000 éves romokat. Ha nem őrizzük meg a régit akkor vége, kész nincs tovább.

A réginek az a lényege, hogy azt a követ valaki 100 vagy 2000 évvel ezelőtt rakta oda.

2017. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!