Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Most akkor beáll hogy humán...

Nevess kérdése:

Most akkor beáll hogy humán vagy reál vagyok?

Figyelt kérdés
Most vagyok hetedikes és eddig úgy volt hogy a humán reál tárgyak fele fele arányban voltak hogy 5-ös meg 4-es. Eddig irodalomból pl 5-ös voltam most 4/5-re állok. Bejött a kémia fizika 5-re állok belőlük. A biológia úgy tudom az is reál abból is sokat javultam, matekból is. De így megyek lefele pl angolból!!!
2012. dec. 13. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most így nem lehet eldönteni, a kérdés az, téged melyik vonal érdekel jobban. Szabad idődben milyen témájú könyveket olvasol és a tévében melyik fajta műsorok vonzanak jobban? Gratulálok a szép jegyeidhez!
2012. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen mindegy milyen beállítottságú vagy, majd 4-5 év múlva gondolkodj el ezen, ha tovább akarsz tanulni. Egyelőre mindenből próbáld meg a maximumot kihozni, főleg hetedik második félévében, mert beleszámít a felvételi átlagodba a nyolcadik első félévvel együtt.
2012. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mérlegelj, ahogy én ebben a kis írásban, és akkor rá fogsz jönni! Remélem, nem lesz kisregény.. :D


Hetedikben még én is így voltam, hogy nem tudtam eldönteni, milyen beállítottságú vagyok; most viszont 12.-ben (igazából 11., mert ötéves gimibe járok, és 10.-ben kezdtem el tanulni a 9.-es anyagot) úgy érzem, teljesen össze vagyok zavarodva :D Nem kell sokat tanulnom ahhoz, hogy magyarból ötös legyek (töriből picit többet, mert az valahogy nem megy).

Tavaly viszont második félévben csak ötösöm volt matekból, és a felvételi is 9. előtt szinte egyforma lett magyarból és matekból is (35, ill. 32 pont), pedig azt mondják, ha jóval több pontod van az egyikből, olyan beállítottságú vagy.

A tévében viszont inkább a tudományos, csillagászattal, földrajzzal és biológiával, természettes kapcsolatos dolgokat nézem, holott bioszból és fizikából is hármas vagyok, kémiából szintén annyi voltam 10.-ben, és 11.-ben, föciből pedig négyes.


A tanulmányaimat így nem folytathatom a reál tantárgyakkal a főiskolán, mivel eleve fel se vennének! :D


Angolból jó vagyok, van egy középfokú nyelvvizsgám, olaszból már kevésbé, de ez a lustaságnak tudható be (négyes vagyok belőle). Matekból most megint rontottam, viszont, mint már írtam, tavaly sokkal jobb voltam.


Szerintem attól függ ez az egész, hogyan gondolkodsz a világról. Ha sokat ábrándozol, szeretsz olvasni, és érdekelnek a történések mögöttes eseményei, akkor humán beállítottságú vagy, ha viszont a realitás mellett voksolsz, akkor természetesen reál beállítottságú vagy.


én kriminálpszichológus szeretnék lenni (vagy ha ez nem fog sikerülni, újságíró), amihez humán tárgyak kellenek.. tehát nagyjából most alakult ki bennem, viszont megvan az érdeklődés bennem a reál tárgyak iránt is, mivel a tévében ilyen típusú műsorokat nézek.


Huh, remélem, segítettem valamennyit.. :D


L/18

2012. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még, így bármilyen kifutása lehet a dolognak. Nem csak középiskolás korodban, hanem még később is lehetnek - akár jelentős - változások. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, úgyhogy ne aggódj. :)
2012. dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!