Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ahhoz, hogy valaki a példaképe...

Ahhoz, hogy valaki a példaképem lehessen feltétlenül tudnom kell, hogy honnan indult az életben? Bárki lehet az én példaképem? Fogalmazza meg nekem valaki, hogy mit jelent a példakép szó!

Figyelt kérdés

2012. dec. 17. 21:25
 1/4 2xSü ***** válasza:
100%
Példakép lehet bárki, akiben valami értékeset, követendőt látsz. Nem feltétlenül kell ismerned a múltját, a történetét, de azért célszerű, mert jobban megérted, mi motiválta, miért tudta azt megtenni, amit te is meg akarsz tenni. Sőt akár nem is kell, hogy olyan legyen valójában, mint amilyen képet kialakítottál róla. Lehet példaképed pl. Mátyás király is, amilyen képet alkot róla a népmese. Aztán persze megtudhatod, hogy Mátyás azért annyira nem volt szent, vetett ő ki kemény adókat, maximum féken tartotta a konkurenciát, meg csak az őt követő uralkodók fényében vált olyan igazságossá… De ez mit sem von le abból a képből, amiért felnéztél rá, amiért követendő példaként tartod számon. A lényeg nem a példakép személye maga, hanem az az erkölcsi rend, törekvés, cselekvés, amit ő megtestesít.
2012. dec. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Így most már egyszerűbb:)
2012. dec. 18. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a videó segít rajtad:


http://www.youtube.com/watch?v=bLcrGt0Xe_g

2013. jan. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát jóó:D
2013. jan. 4. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!