Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 8. -as nyelvtan TZ (mellérende...

Valery112 kérdése:

8. -as nyelvtan TZ (mellérendelt, alárendelt összetett mondatok)?

Figyelt kérdés
Holnap tz-t írunk nyelvtanból és már egy csomo lehetséges módon rá kerestem a 8.osztályos magyar nyelv apáczai kiados témazárókra de sehol semmi PLS valaki nem tudja belinkelni a feladat lapot??Ha igen akkor naon meg köszönném *-*
2013. jan. 7. 15:49
 1/6 anonim válasza:

Belinkelni nem tudok de nagyjából tudom mi van benne (hú pár hónapja írtuk)

Lesz benne fogalom hogy mit nevezünk alárendelő és mellérendelő mondatnak, mondatelemzés, fajták (pl.:mellérendelőnél-kapcsolatos ,ellentétes ,magyarázó,következtető stb.)

Ennyire emlékszem :D De ha ezeket tudod már a 3-as megvan

2013. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :DD 3-mas lett xdd
2013. febr. 17. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem vigyorognék a 3-as eredményen, Valery, hanem mélységesen szégyellném magam.

Tanulnod kellene, ha az életben menni akarsz valamire, nem pedig esetleg csalással megszerezni a jobb jegyeket. Nem az iskolának tanulsz, nem is a tanároknak, hanem magadnak.


A helyesírási hibáidból is látszik, hogy képtelen voltál elsajátítani még a 2.-os és 3.-os tananyagokat is; elképzelni nem tudom, abban a két évben hogy-hogy nem buktál meg...

- A szavak végén az ó mindig hosszú, kivéve: no, nono.

- A tulajdonneveket nagybetűvel kezdjük.

- Ha az igekötő az ige előtt áll, akkor egybeírjuk őket.

- A tagmondatokat vesszővel választjuk el egymástól.

- Felsorolásnál is vesszőt teszünk a szavak közé.


Olyan szó pedig nincs, hogy "naon". Helyesen: nagyon.

2013. febr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ok... te biztos mehetsz egyetemre!!!
2013. máj. 15. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi, de már van diplomám, és bár lehetne több is, de nem szeretnék. :)


Te hogy állsz a nyelvtannal január óta? És hogy sikerült a felvételid? Hova mész tovább?

2013. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A felvételim jól sikerült kösz a kérdést.Német ügyviteli szakra megyek, a Baross Gábor Közgazdasági és Két Tanítási Nyelvű Szakközépiskolába. ;)
2013. szept. 28. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!