Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki segítene, hogy hogy...

Valaki segítene, hogy hogy van a szerkesztés menete?

Figyelt kérdés
Adott egy háromszög két csúcsa és a harmadik csúcsból induló belső szögfelező egyenese. Szerkesszük meg a háromszöget!
2013. jan. 29. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy háromszög egy szögfelező egyenese a szemközti oldalt a szomszédos oldalak arányában osztja.

Ez a szögfelező tétel.


A megoldás menetét nem írom le, azért vannak a feladatok (ha már ide rakod a házidat, ráadásul rossz kategóriába), hogy tornáztasd az agyad, fejleszd a logikádat, stb...

Nem azért, hogy mások oldják meg helyetted.

2013. jan. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miután felbosszantottam magam az első válasszal, sokáig tartott a megoldás. Én elmondom:

[link]

2013. jan. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy felbosszantottad magad, az a te bajod. A megoldás menetét azért nem írtam le, mert a házi feladatokra van külön kategória, ehelyett mindenki ide ömleszti a háziját.
2013. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1, #3 hozzászólónak

"Hogy felbosszantottad magad, az a te bajod."

- Igen.

"A megoldás menetét azért nem írtam le. . ."

- Utólag azért leírhatnád, hogy okoljunk abból is.

2013. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon sajnálom, hogy akadályokba mertem ütközni a matek házi feladatom során, és mertem kérni nálam matekból okosabb emberek segítségét. Egyébként csak mondom, hogy félmondatokkal az ember túl sokra nem megy, és hogy ez itt nem az iskola, hogy hozzám vágjanak pár információt és boldoguljak vele. De azért mégis köszönöm a segítséget!:)
2013. febr. 10. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!