Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez minek a megkövesedett...

Ez minek a megkövesedett maradványa?

Figyelt kérdés

A Csókakői várban találtuk ezt régebben, valószínűleg a falból vált le. Én koponyára gyanakszom, mert a fogak és az orrüreg szerintem kivehető. Csak azt nem tudom, mié lehet.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


2013. jan. 30. 12:41
 1/5 anonim válasza:
Nem megkövesedett, de nem tudom mi lehet, ha Fejér m-i vagy akkor vdd be a muzeumba fehérvárra, megér egy misét.Pláne ha a várnál találtad.
2013. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
Biztosan nem koponya, ez a kalcitlemezekkel körbevett üreg nekem hőforrásos kiválásnak tűnik, de nem vagyok geológus, csak a barlangász múltam mondatja.
2013. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poiu ***** válasza:
Eszméletlen! Szerintem is vidd be egy múzeumba.
2013. febr. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak biológus hallgató vagyok, de nekem nem tűnik koponyának. Inkább egy furcsa kőképződmény, amibe egy kis fantáziával könnyű belelátni valamit, de az "orrüreg" körüli rétegek nem hasonlítanak csontokra, és nem is tudok olyan állatról, aminek ilyen lenne az orra. Meg a "fogak" külseje és egyáltalán az állásuk is olyan furcsa... esetleg valami főemlősre tippelhetnék az elrendeződésük és az alakjuk alapján, de összehasonlításképp néhány főemlőskoponya: [link]

Mindenesetre érdekes, és hangsúlyozom, az én tudásom még erősen hiányos, csak azt tudom tanácsolni, ahogyan az előttem szólók is, vidd be egy múzeumba! Majd kíváncsi lennék, mit mondanak.

2013. márc. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ! Én is néztem hasonló koponyákat és szintén arra jutottam, hogy nem hasonlít emberi koponyára. De szerintem valószínű, hogy valamiféle élő eredettel rendelkezik, mert túl szimmetrikus.


Egyébként az érdekel, hogy ha múzeumba beviszem, akkor köteles vagyok beadni? Vagy lehet csupán véleményt is kérni?

2013. márc. 15. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!