Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberiség valaha fel fogja...

Az emberiség valaha fel fogja találni a fénysebességgel való utazást?

Figyelt kérdés
Esetleg nem feltétlen a fénysebességel való utazást, hanem valami féreglyukon keresztüli utazást stb... amivel nagy távolságokat gyorsan lehet utazni. Pl: A galaxisban repkedni egyik bolygóról másikra órák alatt akár.
2009. szept. 5. 15:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és még valami relativitás elmélet meg bla bla bla hogy a testek tömege végtelen nagyra nőne... miért nőne végtelen nagyra?
2009. szept. 5. 15:36
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Én a féreglyukat tartom valószínünek.Az jobban hangzik mint a fénysebesség.
2009. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Vagy a két mágikus húr megtalálása!:)
2009. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Jah, szerintem el :)

Különben semmi értelme ugyebár.


És azért nő végtelen nagyra, mert téridő van, nem tér és idő. Összefügg, ugyanaz a kérdés, mint hogy mitől határsebesség a fénysebesség. Mert ugye a fény ugyanúgy fénysebességgel halad ha felé mész, ha távolodsz tőle.

2009. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nem. Az egyetlen gond a fizika. Ugyanakkor van olyan lehetőség is, ami valóban valós, és nem vetted számításba: A fény sebességével nem lehet utazni, mert akkor az "időben utaznánk" ^^, de a fénynél hamarabb is odaérhetünk valamihez, nem kell más, mint meghajlítani a teret.

Képzelj el egy pizzát. A átmérőjének két vége pl a Föld és a Jupiter. Klasszikus értelemben úgy teszed meg ezt az utat, hogy egyenes vonalban haladva eléred, hiszen ez a legrövidebb út.

Most képzeletben hajtsd félbe a pizzát, hogy a két pont egybe essen. "Voálá".

2013. júl. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Makoscsiga ***** válasza:

"Képzelj el egy pizzát. A átmérőjének két vége pl a Föld és a Jupiter. Klasszikus értelemben úgy teszed meg ezt az utat, hogy egyenes vonalban haladva eléred, hiszen ez a legrövidebb út.

Most képzeletben hajtsd félbe a pizzát, hogy a két pont egybe essen. "Voálá"."

Én el tudom képzelni a télapót, ahogy a rénszarvasok húzzák a szánkóját. Mégse fog senki soha rénszarvasok által röptetett szánt építeni. Voálá.

2013. júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem a végtelenül nagyra növősuly a probléma,hanem az energia amivel eljuttatunk valamit arra sebességre.

még elméletben sincsrá.

bár koncentrált fénysugár segitségével 1mikro gramm tömegű cucot tudnak lebegtetni.(a TV-ben volt)

2013. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!