Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges, hogy egyesek...

Hogy lehetséges, hogy egyesek képesek 360 fokban látni a teret, vagy akár kilépni a testükből?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki is azt hinné, tisztázni szeretném, hogy a kérdés nem provokatív. Van egy ismerősöm, aki elmondása szerint mindezeket meg tudta csinálni fiatal korában, s ebben látja bizonyítékát a szellemi hatalmasságok létezésének. Most lelkipásztor, és őszinte, józan embernek ismerem, nem hinném, hogy összekamuzna bármit is.

Ha feltesszük, hogy igazat mond, mármint hogy tényleg voltak ilyen képességei, és nem a démonokra meg hasonlókra fogjuk, akkor van erre vmiféle tudományos magyarázat?


A kérdés szándékosan nem az ezotéria fórumban van.


2013. márc. 18. 11:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

360 fokos látás csak úgy valósulhatna meg ha a szemgolyója akkorára duzzadna hogy a fejen túlnyúlik, ami ugye elég abszurdum.

Így három magyarázat maradt:

-álmodta, de nem emlékszik hogy álom vagy valóság

-alkohol (ez már nekem is megvolt)

-kábszer, gyakran előfordul ezesetben

2013. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetséges, hogy egyesek képesek 360 fokban látni a teret, vagy akár kilépni a testükből?"


Sehogy.

2013. márc. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy ismerősöm, aki elmondása szerint mindezeket meg tudta csinálni fiatal korában, s ebben látja bizonyítékát a szellemi hatalmasságok létezésének. Most lelkipásztor, és őszinte, józan embernek ismerem, nem hinném, hogy összekamuzna bármit is."


Egy lelkipásztornak hivatalból az a dolga, hogy kamuzzon, főleg pont akkor, ha ilyen természetfeletti dolgokról van szó. Véleményem szerint ezzel szeretné/tudja/próbálja (tudatosan vagy tudattalanul) hasbaakasztani a leendő nyáját képező, potenciális birkákat ( mint pl. téged is).


"Ha feltesszük, hogy igazat mond, ..."

... akkor már nem a tudomány tárgykörébe tartozik a dolog további fejtegetése, juss belőle bármilyen eredményre is.


Tehát fő kérdésedre a válasz: sehogy. Nem lehetséges, a szellem a test része, attól elválaszthatatlan, mint ahogy egy szoftver sem működőképes önmagában az őt futtató hardveregységek nélkül. Vagy kamu a dolog, vagy valami delíriumos állapotban haluzott tapasztalata, lásd előző válaszoló válaszát.

2013. márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
360 fokban bármikor látom a teret, elég hozzá körbefordulnom. Jelenleg egyéb módszer erre nem ismeretes. A saját testedből nem tudsz kilépni, mert ha kiléptél nem vagy abban a visszamaradt valamiben, tehát nem is a tested. Az meg nem eset, hogy kint is vagyok bent is vagyok, ez a mesékben van.
2013. márc. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Ő valami sportot űzött, azt hiszem aikidozás a neve, ős rendeszeresen meg tudta azt csinálni, h látta a mögötte levő embert, és úgy megrúgni.
2013. márc. 18. 12:45
 6/37 anonim ***** válasza:
Akkor csak szájkarate az egész. Ellenőrzött körülmények között pl. nem tudna különbséget tenni egy Picasso vagy Michael Angelo kép között. Egyébként tudatos-álomban elvileg lehetséges.
2013. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
Ahhoz nem kell látni hogy tudd hogy mögötted állnak. Én kosarazom, mindig pontosan tudom ki hol van a pályán, mert gyorsan körbe tudok nézni hogy ki hol áll és fülem is van.
2013. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
Te is képes vagy erre, ha elég jól kitekered a nyakadat. Egy helyben állva, kizárólag a fejedet elfordítva (vállak nem mozdulnak) is képes vagy 360 fokban felmérni a környezetedet. A perifériális látás lehetővé teszi ezt.
2013. márc. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Azoknak sikerülhet, akinek nincs nyaki meszesedése, nyakmerevsége.
2013. márc. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Jó hát ezeket a mechanikus ötleteket én is ki tudtam vna találni, a lényeg h ő elmondása szerint LÁTTA a mögötte levő embert (persze tényleg nem lenne fontos látni hogy tudja h ott van); olyan is volt h tudta h egy másik szobában égett a villany, pedig nem járt ott fizikailag, csak a lelke ment át. A lényeg h szerintetek kamu a dolog; ha jön más típusú válasz, akkor azt szívesen olvasom.
2013. márc. 18. 13:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!