Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Erich von Däniken - Totális...

Erich von Däniken - Totális leszámolás - vélemény?

Figyelt kérdés

Ha még nem láttad volna.


https://www.youtube.com/watch?v=7Mjr4oePgjE



2013. ápr. 6. 03:13
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem szakmailag ma simán helyt állhat, de hivatalosan soha nem fogják elfogadni, mert az az életfelfogásunkat teljesen más, magasabb, nyitottabb szintre emelné. és a fogyasztó társadalom lényege, hogy hülye legyen.
2013. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok (ami gyakorlatilag azt jelenti, hogy tudományos eredmények eléréséhez a tudományos módszer használatát követelném meg, lásd wikipedia: tudományos módszer)


Däniken a "vallásos módszert" követi: előre eldönti, hogy földönkívüliek vannak a történetekben, és előszedi 1000 emlék közül azt az 1-et, ami az ő megfejtését támasztja alá szerinte.


Emellett teljesen igaza van a rejtélyekkel kapcsolatban. Tényleg csoda vagy technikai fejlettség lett volna nagyon-nagyon célszerű egyes munkák elvégzéséhez, és félő, hogy csoda vagy technika nélkül még korokkal ezelőtt se jutottak volna értelmes emberek arra a következtetésre, hogy vigyük a sok-sok óriási gránitot, legyen precíz téglatest, polírozzuk is fel forgógépek nélkül... Meg a másik kő, amibe tökéletesen derékszögű hornyot martak, furán egymásba illenek, semmi épületfunkció, csak barikád, és ilyen pontosságú, megtervezettségű és minőségi kivitelezéssel elkészített elemek... Nem mondom, hogy mik, ha nem istenek voltak, és ugyanígy nem mondom, hogy mik, ha nem földönkívüliek. Annyi mesefigura létezik még, nem igaz, hogy semelyik se csinálhat akár puszta kézzel ilyesmit...


Szerintem az is legalább ennyire valószínű, hogy közülünk valakik jutottak el a civilizáció egy magasabb szintjére valahol (és talán rég letűnt korokban), csak kimaradt a hódító észjárás. Aztán valami kiölte ezt a civilizáltabb populációt, vagy csak a fejlettséget magát. Elég, ha szétszélednek valamiért, vagy ha nincsenek elegen, vagy ha erősen megtizedeli őket valami rusnya új járvány, vagy a szomszédok csak annyit értenek a békés együttélni akarás szándékának kifejezéséből, hogy ezeknek nincs hadseregük, csak kincseik, tehát oda is sietnek boldogítani őket... Sok más is lehetett, kár volna egyetlen elméletet erőltetni, ha olyan nagyon-nagyon jól nem illeszkedik azért, mint akár a hivatalos tudományos álláspont a másik 999 forrásra.

2013. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!