Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor van esély megfigyelni...

Mikor van esély megfigyelni orrszarvú bogarakat és szarvasbogarakat? És hol?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szarvasbogarak gyakorta szoktak berepülni lakott területekre is, bár a nagyvárosoknak inkább csak a széléig, méginkább csak az agglomerációs körzetig jutnak el. Vidéken viszont gyakorta lehet látni rajzáskor, párválasztáskor őket, főleg a délutáni-esti órákban. Főleg olyan területeken, ahol a környékben vannak nagyobb tölgyerdők, bükkösök.


Az orrszarvúbogár már kicsit heptikásabb a városi zajra, körülményekre. Tölgyerdők környékén azért lehet találkozni vele, legalábbis a mi környékünkön ott szoktam látni. Az aljnövényzetben, avarban szoktak mászkálni, vagy ritkábban kidőlt, korhadt fatörzseken leskelődnek.

2013. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, én is egy erdő közelében élek de még nem láttam, igaz nem is kerestem, de most szeretnék egye orrszarvút megcsodálni. Erre mikor van lehetőség? Nyár eleje vége?
2013. máj. 4. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom behatárolni, hogy mikor láttam, régebben gyakran jártunk ki erdőre, tavasztól őszig :) De inkább a nyár elején lehet felfedezni, szerintem. Tölgyerdők környékén gyakoribb, lárvája korhadó tölgyfát zabál. Talán ezért is ritka, mert mostanában ami korhadna, az már jóval hamarabb valami kályhában végzi...
2013. máj. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.:) Az erdőnkben rengetek tölgyfa van, remélem lesz szerencsém látni idén egyet.:)De merre keressem korhadó fákon vagy alatta vagy a földben?
2013. máj. 4. 21:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Te merre laksz?
2013. máj. 5. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Kitört a GYK-n az orrszarvúbogár-mánia, vagy ez is a te kérdésed? :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Ha nem a tiéd, akkor javaslom neked is a múzeumlátogatást; bár nem tudom, ott élő példányok láthatók-e. (Most majdnem azt írtam, hogy "vagy kitömöttek". :D)

Többször jártam már a gyöngyösi múzeumban, ott is rengeteg bogár látható, ha nem kifejezetten fajspecikusan keresel. :)

2013. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszike, bár a természetben szeretném megnézni őket ha lenne rá lehetőség.:)
2013. máj. 6. 11:19
 8/9 polarbeer ***** válasza:

Május végén, június elején van általában a rajzásuk ezeknek a fajoknak. Ilyenkor röpködnek is, ezért ha lámpázol valahol az erdő szélén egy nyíltabb terepen, biztos fogsz majd ilyen, és hasonlóan szép rovarokat (főként éjjeli lepkéket) is.


Lámpázás: higanygőzégőt vásárolj, arra minden rovar jön. Az áramforrást otthonról, vagy gépkocsiakkumulátorról a legkönnyebb megoldani. Egy nagy lepedőt érdemes kihúzni, arra menjen a lámpafény, és az minden közelben lévő rovarfajt odavonz. Szürkületben kezdd, a nagyobb testű bogarak akkor repülnek.


Sok szerencsét!

Üdv.:

polarbeer

2013. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm sokat segítettél.:)
2013. máj. 6. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!