Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sürgős! Matek. Logikai feladat...

Sürgős! Matek. Logikai feladat. Segítesz?

Figyelt kérdés
nem tom megcsinálni a matekházimat..:D segítsetek!! van 10 láda. minden ládában legalább 100 pénzérme van. az egyik ládában lévő összes érme hamis. (a hamis érme 9, az eredeti pedig 10 grammos) rendelkezésünkre áll egy kétkarú mérleg. 1(egy!) méréssel állatpítsuk meg, melyik ládában vannak a hamis pénzek! tom, nem könnyű... de remélem vki tud segíteni. jah és eléggé sürgős lenne. másfél óra múlva lesz matekom...xD
2009. okt. 5. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

biztos, hogy ketkaru az a merleg? Azzal szerintem nem lehet, hiszen egy ketkaru merleggel csak osszehasonlitast lehet tenni, abbol pedig biztos, hogy nem eleg egy, mert azzal csak a dobozoknak arra a harom reszhalmazara kaptunk egy osszehasonlitast, amik benne voltak az egyik ill. masik serpenzojeben a merlegnek, vagy nem voltak a merlegen. Tehat a legjobb esetben is csak azt tudhatjuk meg egy meressel, hogy melzik halmazban vannak a rossz ermek, ez pedig mindig kisulhet ugy, hogy abban a halmazban meg tobb lada maradjon.


Szerintem a feladatban sima egykaru merleg szerepelhetett, azzal mar megy a feladat:

az 1.ladabol 1 ;rm;t veszel ki, a 2.bol 2-t,stb. Ezeket lemered, akkor ezek osszsulya annyi lesz, mint ahany ermet kivettel*10-rossz ermek szama, ami elarulja, hogy melyik ladaban voltak a rossz ermek.

2009. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aha...igazad lehet, szerintem csak rosszul írtam le. tehát egy sima mérlegről van szó. de a logikádat még mindig nem értem...:D bocs, tom h nehéz eset vagyok, de nem tudnád esetleg valamivel érthetőbben leírni? :D
2009. okt. 5. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis de!! mosthogy így agyaltam rajta, rájöttem :D köszi szépeeeen:) nagyon sokat segítettél. tök okos vagy :D
2009. okt. 5. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden ládában van 100db érme. 10 láda van.

Az elsőből kiveszel 10db érmét

a másodikból 20db-ot

a harmadikból 30 db-ot, és így tovább.


Ha ezzel készen vagy, akkor leméred a ládákat egyszerre.

Ha nem vettél volna ki belőle semmit akkor 10*1000g lenne a ládák súlya.

Mivel kivettél belőlük 10+20+30+40....érmét ezért a várható súly most 10*1000g-550*10g=4500g lenne, de a hamis érmék miatt ennél több lesz.


Ha tudod, h mennyivel több mint 4500g, akkor abból tudod azt is melyik ládából származnak a hamis érmék.


Hiszen, ha 10db hamis érmét vettél ki akkor a súly nem 10*10g-mal, hanem csak 10*9g-mal csökkent, és így tovább.


Remélem így már érthető... ;-)

2009. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző megoldás tök jó, csak feleslegesen bonyolult. Ugyanerre a logikára egyszerűbb, ha az első ládából 1, aztán 2 majd 3 ... 10-ig érmét veszel ki, azaz lesz összesen 1+2+3+...+10 = 55 érméd. Azt leméred, elvileg ugye 550 gramm. Ahány grammal eltér az 550-től, annyi 9 grammos (hamis) érme van köztük. Vagyis annyi a láda sorszáma, mivel ha mondjuk ugye 446 gramm, akkor 4 érme, azaz a 4. láda tartalma volt hamis.
2009. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!