Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől zsibbadunk?

Mitől zsibbadunk?

Figyelt kérdés
gépezek és lerakom a könyököm vagy a fejemet rárakom a kezemre és elzsibbad mi okozhatja a zsibbadást? meg ha a láébad lezsibbad? mitől van? és google nem a barátom xd :D

2013. jún. 12. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy érrendszeri vagy idegi okokból, ahogy én tudom.


Az idegi okok: akármi az agyadban, de nem veszélyes.

Vérrendszeri: kimegy a vér a végtagodból VAGY akár migréned is lehet :D


DE! hiperventillálhatsz is, túl gyorsan túl sok levegőt veszel és akkor a beszédülés miatt fogsz zsibbadni :D

2013. jún. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

A zsibbadás oka rendszerint keringési zavar. Ez lehet belső eredetű, pl. érszűkület, az oxigénellátást befolyásoló szabálytalan légzés, de lehet külső eredetű is, amikor valamely testrészed helytelen ülés, támaszkodás, pozíció miatt nem kap vért. Amit leírtál, abból úgy látom hogy rád a második vonatkozik. Ha mégsem, menj feltétlenül orvoshoz.

Ami a google-t illeti, ilyen gyakori esetekre nehezen találsz olyan leírást, amit laikusként használni tudsz, mert nagyon sok minden okozhatja. Pont olyan, mintha arra kérdeznél rá, mitől van hányingerem. Annak is számtalan oka lehet, akárcsak a te zsibbadásodnak.

2013. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Wadmalac ***** válasza:
87%

[link]


"google nem a barátom xd :D"


Nekem igen. :D

2013. jún. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De én nem azt kérdeztem hogy én mitől zsibbadok .... biztos veletek is fordult már elő hogy feküdtél és csak ugy lezsibbadt a kezed vagy a lábad ... én arról beszélek hogy miért zsibbad? és hogy mitől? egyébként úgy tudtam hogy a google az egy kereső oldal.
2013. jún. 13. 09:31
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Zsibbadás: hibás érzékelési információ.

Szaggat a hálózati kábelen az adat. Vagy a kábellel van a baj (idegi probléma), vagy az adóval (rossz vérellátású szerv, szövet).

Az idegi dolog lehet simán valami szervezetnek szükséges anyag (vitamin, ásvány) hiánya, a vérellátási lehet elnyomott ér, alacsony vérnyomás, érszűkület, érelzáródás stb.

A te eseteben az elszorított ér a legvalószínűbb.

2013. jún. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

"egyébként úgy tudtam hogy a google az egy kereső oldal."


? Nem értem. :)

2013. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem :)
2013. jún. 15. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

"ne azt kérdeztem mitől..... miért zsibba? Mitől van?" ellentmondást írsz le.

Ez az oka, ha fekszel ha nem. Idegrendszeri (hormonális vagy lelki vagy idegi) betegségek miatt is lehet zsibbadás ilyenkor, menj el dokihoz, ha zavar, amúgy nem hinném, hogy ártalmas.


Sokaknak stressz miatt van.

2013. jún. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!