Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A hélium fúziója során milyen...

Tamas2000 kérdése:

A hélium fúziója során milyen anyagok jönek létre?

Figyelt kérdés

2013. júl. 16. 10:09
 1/10 Silber ***** válasza:

Google első találat "helium fusion" kifejezésre:

[link]

2013. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
amikor feltetem a kérdést utána kutakotam és ne csak szén hanem oxigén is létre jöhet cénatomhoz még egyesül egy másik hélium
2013. júl. 16. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Sőt, bármilyen anyag létrejöhet. Csak tovább kell vinni a lépéseket.
2013. júl. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
de a továb viszuk a lépéseket akkor nehezeb anyag jönnek létre és akkor hogy azok is egyesüljenek még nagyobb hőmérséklet kell és valamelyik anyag egyesülesekkor gama sugárzás jön létre és amikor a héliu egysült oxigéné és széné akkor kelet kezik szén-dioxid is mert szén oxigén elég
2013. júl. 16. 15:46
 5/10 A kérdező kommentje:

"akkor szén-dioxid is keletkezik mert szén oxigén elég"

ez egy kérdés volt csak nem raktam ki a kérdőjelt meg a többit

2013. júl. 16. 15:49
 6/10 Silber ***** válasza:

Fúziós körülmények között nem jönnek létre molekulák. Túl nagy a részecskék energiája, így nem képesek kötést létesíteni egymással.

Mintha te, mint vonaton utazó ember megpróbálnál átrántani egy másik szerelvényen, de ellenkező irányba tartó embert.

2013. júl. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jol emlekszem a fuzio energiamerlege csak a vasig pozitiv, utanna mar csak extrem korulmenyek kozott zajlik le. Pl: NAGYON nagytomegu csillagokban.


A jelenlegi feltevesek alapjan az osszes mai elem csillagokban lejatszodo fuzioval jott letre. Ott pedig eloszor hidrogen fuzional, majd a helium a vasig, itt pedig vagy megy tovabb, vagy nem, az mar a csillag tomegetol fugg.


Szoval ha igy nezzuk, akkor barmilyen elem letrejohet.

2013. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Normál csillagban csak a vasig jöhetnek létre, és csak fokozatosan (először a könnyebbek) - a többi csak szupernovában.
2013. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is ezt irtam.
2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
tudtam hogy a fémig kölcséges fúziót csinálni tovább csináljuk több energiát használ mit kibocsát amúgy már ahoz a körülményket nem tudjuk megteremteni neki de nem ez érdekelt hanem a szén-dioxid gondoltam ara hogy nem alakulhatki de akkor is volt egy olyan részem emi azt monta hogy igen így összezavarotam azért írtam ki de köszi a válaszokat
2013. júl. 17. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!