Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mekkora a gondolat sebessége?

Mekkora a gondolat sebessége?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A gondolatokhoz nem mozognak a térben, ezért hagyományos értelemben sebességük sincsen.


Meg lehetne még kérdezni, hogy milyen gyakorisággal jutnak eszünkbe gondolatok, de ennek sincs értelme, mert egy gondolatmenetet nem lehet gondolatok összességére osztani, ehhez előbb meg kéne határozni, hogy mit értünk "1 gondolatnyi" gondolkodás alatt.

2008. jún. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

ez koncentráció függö.

pl van hogy fáradt vagyok és valamin gondolkodom de valahogy nem jutok az egyröl a kettöre nem tudom végig futtani a gondolatot. aztán meg van hogy valami a fülembe jut és már röpködnek a válaszok.

szóval koncentráció és fittség függö.

2008. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Agysejtenként egytized másodperc.

Van, aki csak 2 agysejtet használ el egy gondolathoz - neki aztán gyorsan pereghet a nyelve :-)


De sok minden párhuzamosan megy az agyban... úgyhogy egy gondolat sebessége igen gyors is lehet - de néhány tized mp minimum.

2008. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Mivel elektromos folyamat, ezért én úgy gondolom, hogy az elektromosság sebességével megegyező a sebessége, közel a fénysebességhez!
2008. jún. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
És mekkora az agysejtjeink ellenállása? XD
2008. jún. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

A gondolattól csak a beszarás a gyorsabb!

Egyszer előbb beszartam, mint gondoltam volna!

:D

2008. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Az agysejt reakcióideje EGY TIZED MÁSODPERC. Köszönöm annak, aki lepontozott... az agysejt maga tényleg elektromos, de két agysejt között a jel kémiai úton terjed, és összesen tényleg ennyi idő kell hozzá. Néhány típusú idegsejtnél van gyorsítás, de ezek a gerincvelőben vannak, és méteres hosszúságúak - így ezek sem gyorsabbak 0.1 mp-nél.
2008. jún. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha az univerzum egyik pontjáról egy másik, az elsőtől végtelen messze levő pontjára egyetlen pillanat el tudnál jutni, akkor sebességed végtelen lenne.

Ezt nem tudja megtenni az ember. De a gondolatnak ez az ugrás semmiség, gondolatban lehetek egyszer a Földön a másik pillanatban pedig egy másik galaxisban. A gondolatnál nincsen gyorsabb. Persze felmerül a kérdés, hogy a gondolat valóban OTT VAN-E "ahova" gondolok vagy más a helyzet. Lehet, hogy az ember gondolkodása maga az univerzum és egyszer itt egyszer ott válik tudatossá, az akaratunktól függően.

2009. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

konvergál a nullához :DD

hacsak el nem éri :P

2010. febr. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na leírom akkor Nektek, hogy tudjátok. :) Főleg az első kommentelőnek válaszolok, aki azt írta, hogy a gondolatnak nincs sebessége és nem terjed térben. Na szóval: :) A gondolatnak van sebessége, terjed térben és gyorsabb a fénynél. :)
2015. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!