Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az miért van ha olvasok egy...

Az miért van ha olvasok egy szöveget pl. egy történetet akkor a lényegét nem tudom kapásból visszamondani hanem jóval később megy csak?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 20:55
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem mindenkinek megy jól a szövegértés, gyakorold és jól fog menni.
2013. aug. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem arról van szó hogy nem értem mert tökéletesen értem a lényegét meg az összefüggéseket csak hogyha kapásból vissza kellene mondani azon a percen amikor olvastam akkor úgy érzem mintha nem találnám a szavakat



egyébként meg szövegértésből kitűnő vagyok

2013. aug. 23. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok néha. Olvasok, megállok, na mondom, miről is van szó? Nem jut eszembe semmi. Először mindig visszaolvastam egy kicsit, hogy képben legyek, szóval az ilyen probléma már csak akkor jön elő, ha elkalandozok olvasás közben.
2013. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez természetes, hiszen egy jól megírt, részletes történetet kell megzanzásítani, összegyűjteni a logikai sorrendet, tömören megfogalmazni, esetleg az egyes lépéseket még javítani is. Csoda lenne, ha azonnal menne. Persze egyszerűbb esetben mindez könnyebb.

A szövegértés sem könnyű néha. Shakespeare monológjai közben gyakran megállok, visszaolvasok egy-egy részt. Ha Színészt hallgatok, akkor időnként elveszítem a fonalat nagymonológ közben, de gondolom ezzel más is így van.

Egyszerű dolgokat könnyű megérteni, de a bonyolultakat át kell gondolni.

Gyakorlás segíthet gyorsabbá tenni.

2013. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barátom vagy válasza:
0%
Me hülye vagy
2013. okt. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!