Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Agy nélkül lehet élni? Ha nem...

Agy nélkül lehet élni? Ha nem lennének agysejteid a fejedben akkor ugyan úgy tudnál élni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 18. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
egyáltalán nem tudnál élni.
2013. szept. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Hmmm... Nem értem a hőbörgésedet, kedves kérdező. Előbb talán le kéne tisztáznod magadban az agy szerepét, funkcióját, jelentőségét, és máris tudnád, hogy miért orbitális baromság a kérdésed. De persze, könnyebb számodra ismeretlen fogalmakkal dobálózni, mint utánaolvasni a dolgoknak.


Kis segítség számodra, ha már ennyire agyatlanul kérdezősködsz:

[link]


Előbb ezt olvasd végig, hogy legalább azt tudd, mi az, amivel kapcsolatban feltetted a kérdésedet.

2013. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"már kérdezni se lehet valamit haver? menjél verd ki vagy olvassál könyvet de ebben nem tudom mi volt a furcsa neked... attól mert te nem érdeklődsz a tested íránt meg hogy élnél e még ha ezek a testrészeid nem lennének attól még más kíváncsi."


Köszönöm a privát levelet.


Én érdeklődöm a testem iránt, biológus vagyok. De ostoba kérdéseket már 8 éves koromban se tettem fel.

2013. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én csak mekérdeztem mert nem tudtam..... de hát ok csá.
2013. szept. 18. 17:47
 5/8 sadam87 ***** válasza:
100%

Az agynak vannak részei, amelyek nélkülözhetetlenek az élethez. A nyúltvelőben (medulla oblongata, az agytörzs része) vannak a légzést, szabályozó központok, ezek nélkül a légzés leáll. A vérkeringés szabályozása szempontjából is létfontosságú.

Az agytörzs másik részeben, a hídban is vannak fontos légzést szabályozó magvak.

[link]

[link]

[link]

A hipotalamusz (és a hozzá kapcsolódó agyalapi mirigy azaz hipofízis) a hormonrendszer fő szabályozója.

[link]

[link]

Ugyanakkor (amennyire tudom) a nagyagy (cerebrum) és a kisagy (cerebellum) nem létfontosságúak az élethez (már ha életnek nevezzük, hogy salátaként vegetálunk a gépekre kötve). A kisagy szerepe a mozgáskoordinációban van. A nagyagyhoz pedig az összes magasabb rendű szellemi képességünk kapcsolódik, tehát akinek ez hiányzik, az legjobb esetben is csak vegetálhat.

Természetesen a nagyagy nélkül sem lehet vígan elélni, már a sérülések, bevérzések, ödémák is halálosak lehetnek. Maximum, ha sikerül úgy eltávolítani a nagyagyat, hogy ne sérüljön meg az agy többi része, ne legyen komoly vérzés, és a művelet közben ne álljanak le a létfontosságú szervek., akkor esetleg egy darabig elvegetálhat az illető a gépekre kötve, a személyisége nélkül.

Érdekes, hogy az agy jelentős részeit el lehet távolítani anélkül, hogy a működése lényegesen megváltozna. Egy időben rendszeresen alkalmazták a frontális lobotómiát (a homloklebeny elroncsolását) pszichiátriai kezelésként. A módszer segített kontrollálni a dühkitöréseket, de a páciensek általában nem képesek beleélni magukat mások helyzetébe, csökkennek a szellemi képességeik, stb.

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm a normális választ!!! ERRE VÁRTAM!!
2013. szept. 18. 18:23
 7/8 Makoscsiga ***** válasza:
Egyesek láthatóan képesek erre.... :-D
2013. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet!!

Kérdező te vagy rá a példa:D

2013. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!