Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egyenletrendszerek, hogyan...

Egyenletrendszerek, hogyan oldjam meg őket?

Figyelt kérdés

Oldja meg az alábbi egyenletrendszert:


x+2y=32


x+y=21


Hogyan kezdjek hozzá? Lépésről - lépésre. Nem diák vagyok, én is csak segíteni szerettem volna, már régen túl vagyok az érettségin, ez az, hogy túl régóta... egyszerűen nem emlékszem hogyan kellett ezt anno csinálni...és hiába olvasom a neten, csak egyre rosszabb lesz.



2013. szept. 22. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az egyik egyenletből ki kell fejezni az egyik ismeretlent majd beirni a másikba.

x=21-y

21-y+2y=32

21+y=32

y=11

tehát az x=21-11= 10

2013. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ÁÁÁÁ, köszönöm,azért kicsit ilyenkor nevetek magamon... :)
2013. szept. 22. 11:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Ez teljesen természetes. amit nem használunk azt könnyen el lehet felejteni, de ugyanolyan könnyen elő is lehet

csalogatni csak egy kis löket kell hozzá és máris eszünkbe jut minden.

2013. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"az egyik egyenletből ki kell fejezni az egyik ismeretlent majd beirni a másikba."


Vagy úgy, hogy az egyenletekkel végzünk matematikai művelete(ke)t, ha érdemes (most x-et kiejtjük egyetlen kivonással):


1. x+2y=32

2. x+y=21


1.-2.:

x+2y-(x+y)=32-21

y=11

x=10

2013. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!