Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik a középkori kardkovács...

Létezik a középkori kardkovácsolás folyamatát bemutató könyv?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy használható, és lehetőség szerint korhű kardot, mindenféle high-tech dolog és hatalmas kovácsműhelyek nélkül. Gondoltam rákérdezek egy leírásra is, de kétlem hogy olyan egyszerű lenne hogy az egy két oldalba beleférjen. Tehát a célom az lenne hogy egy kohó, egy üllő, egy jó nagy kalapács és egyéb kisebb-nagyobb de egyszerű kiegészítőkből egy használható és lehetőség szerint korhű, ill. korhű elkészítsési móddal készített kard készítése lenne. Létezik olyan könyv ami segítene nekem ebben?

2013. szept. 30. 21:48
1 2
 1/17 Wadmalac ***** válasza:

Amíg könyvet nem találsz, itt egy kis előzetes info:

[link]

2013. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Mirk ***** válasza:
Videó is van rengeteg a youtube-on.
2013. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Youtubeon nincs olyan ami bemutatná, vagy ha mégis akkor egy az hogy nem részletes, nem tanulsz belőle csak látod, másik meg általában mindenféle mai szerszámokat használnak amit lehetetlen beszerezni egy ilyen kis közembernek. A leírás érdekes volt és köszönöm. De még keresem az én kis kézbefogható könyvemet, ha létezik.
2013. okt. 1. 21:01
 4/17 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok erről a könyvről? [link] Akinek esetleg nem jön be a link: A kovácsolás alapjai Joe DeLaRonde -tól.
2013. okt. 1. 21:23
 5/17 A cserkész ***** válasza:
Dísz kardnak akarod vagy a minőség is fontos?
2013. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A cserkész ***** válasza:
Ja igen ha használható kardot akarsz akkor kell egy kis anyag ismeret(acélok) meg azzal kompatibilis hőkezelési ismeretek, ami általában nincs meg egy könyvben. Minimum három szakkönyv kell hogy azokat azokból össze ollózva összeállítsd a kardodat. ez az elmélet. ez csak egy része az egésznek, a gyakorlatot viszont könyvből nem tanulod meg.
2013. nov. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A cserkész ***** válasza:
Most megijesztettelek? :D
2013. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A cserkész ***** válasza:

Add fel, ehhez kiterjedt kutató munka kell a youtube-on.

Ha rám hallgatsz feladod.

Ha nem, akkor lesz egy fasza korhű "excaliburod".

2013. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Le van írva a kérdésben hogy használható kard kell. Egyébként tudom milyen acél kell, a könyv csak a technikák leírása miatt fontos. Gyakorlatot meg lehet hogy nem kapok a könyvekből, de ha a könyvből tanult ismereteimet felhasználom, abból már kaphatok. Ennyiből neki se álljak mert úgyse lesz gyakorlatom benne? Youtubeon pedig csupa olyan videó van (mert ott is utánanéztem) hogy egy pár centi vastag acéllemezt kivágnak, a szélét megkalapálják és kész... Szóval?
2013. nov. 6. 21:45
 10/17 A cserkész ***** válasza:
Egy "pogácsából"(tömb) akarod csinálni, vagy egy nagyobb laposvasból(acél), esetleg te gyártanád az anyagot hozzá?
2013. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!