Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 9. -es vagyok (gimn. -ban) és...

Szösziii. kérdése:

9. -es vagyok (gimn. -ban) és nagyon nem megy a tanulás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
9.-es vagyok, és egy erős gimnáziumba járok, viszont egyre rosszabb jegyeket szerzek, mert nem tudok tanulni... Tudom, hogy le kéne ülnöm, rákoncentrálni, stb, de mindig valami elvonja a figyelmem. Ez általánosba még simán megoldható volt az órák közti szünetekben tanulással, de itt már nem! Szeretnék mindent beleadni a tanulásba... Nyelvek meg végképp nem mennek.:/ Mit csináljak? Hogyan álljak neki a dolgoknak?

2013. okt. 29. 10:44
 1/6 anonim válasza:
100%
tv, teló, gép KI. amikor tanulsz akkor oda kell hogy figyelj. én sem tudtam odafigyelni de megoldottam. mondd fel hangosan magadnak 2-3 mondat után amit olvastál vagy írd le! nekem van rá egy füzetem mert miközben írom és mondom fel magamnak amit olvastam nem tudok másra figyelni mert egyszerre 2 dolgot tudok és a harmadik nem fér bele. remélem érthetően fogalmaztam
2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
100%

1. Zárj ki minden zavaró körülményt. (Mobiltelefont, számítógépet, posztert, könyvet, stb…)


2. Próbálj meg jegyzetet készíteni, kiemelni a lényeget. Ez kellően leköti a figyelmedet ahhoz, hogy ne tudj elkalandozni.


3. Ne akard nekifutásból megmászni a Himaláját. Ülj le 10 percet tanulni, aztán tarts szünetet. Aztán ha már tudsz 10 percig koncentrálni, akkor próbálj meg 15 percig tanulni úgy, hogy nem csinálsz mást.


4. Folyamatosan tartsd fejben azt, hogy most tanulsz, figyeld a saját gondolataidat. Az elkalandozás azért veszélyes, mert az ember nem tudja, hogy elkalandozott, esetleg csak 10 perc múlva jön rá, hogy már régen nem azt csinálja amit akart.


5. Tűzz ki célt, mondjuk a tankönyv olvasásában, hogy mennyi idő alatt akarod elolvasni az adott oldalt. Tartsd számon, hogy hol tartasz. Ez is segít koncentrálni.


6. Még egy dolog segíthet. Ha nem csak tanulás közben, de azon kívül is megpróbálsz koncentrációs gyakorlatokat végezni. Pl. 5 percig nézni egy pontot, gyertyalángot.

2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 2xSü ***** válasza:
100%

Még egy dolog: Az otthoni tanulás 3/4-t meg lehet spórolni, ha órán figyelsz, követed az eseményeket, átgondolod a hallottakat, esetleg ami homályos, azzal kapcsolatban kérdéseket teszel fel. Hasznos az is, ha óra előtt vagy az óra elején végigolvasod a múlt óra anyagát, esetleg meglesed a következő anyagot a könyvben. Nem kell végigolvasni, már az is segít, ha csak a bekezdések első mondatait olvasod el. Ezzel már lesz egy előzetes képed arról, hogy mit fogtok tanulni, jóval könnyebb kötni hozzá az elhangzottakat.


Igen, ezt az ember rendszerint szívesen kihagyja, de érdemes elgondolkodni: Mi a jobb? Óra előtt, óra elején 2-3 percet erre szánni, a pad alatti levelezés mellett figyelni az órára is, vagy otthon +1 órát tanulni?

2013. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le szépen és koncentrálj, velem is ez volt amikor a gimit kezdtem, első pár hónap nem ment, de kialakítottam egy időbeosztást magamnak és már szép lassan megyegetett a dolog. Igaz nem erős gimnáziumba jártam és nem is voltam valami jó tanuló általánosba sem, de egy 3 as átlagot simán összehoztam 1 órányi tanulással. Még érettségire sem készültem túl sokat és simán megvolt érettségiből a 4 es átlag. Egyedül a matekkal voltak gondjaim végül is az húzta le a dolgot sajnos meg az idegennyelv, igaz abból én felmentett lehettem volna, de bonyolult lett volna elintézni meg valamilyen szinten akartam is tanulni de a tanár is mondta hogy 3 asnál jobbra nem tudom összehozni az angolt mert olyan betegségem van ami miatt egyszerűen nem rögzül bennem semmi. A nyelvtannál is ilyen voltam mármint a magyarnál de ott összehoztam a 4 est.

Leülsz szépe, tanulsz és ennyi.

Ha nem bírod a sulit iratkozz át könnyebb gimibe.

2013. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden tanácsot! :)

Megpróbálom használni őket!!

2013. okt. 31. 13:52
 6/6 anonim válasza:
Egy valamiben nem értek egyet az előttem kommentálókkal. Az pedig a kép ki. Én évek óta úgy tanulok hogy gépen írok jegyzeteket! Jó az igaz, hogy közben facebook, skype stb.-t kikapcsolom de akkor sem a gépet. :D
2014. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!