Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van itt vaIaki annyira naív...

Van itt vaIaki annyira naív gyerek aki komolyan azt gondolja hogy halál után nincs semmi?

Figyelt kérdés
és ha így gondolod, Darwin párti vagy? vagy nem hiszel semmiben...de annak meg nincs semmi értelme
2009. nov. 14. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Miért azonosítja mindenki a darwinizmust az ateizmussal?

Amúgy van. Úgy hívják budhista. A budhisták szerint ha valaki megfelelő módon él, akkor reinkarnáció helyett eljuthat a nirvánába, ami lényegében a megsemmisülés helye és az után nincs semmi.

Amúgy az ember fél az ismeretlentől. És mi lehet nagyobb ismeretlen, mint a halál? Úgyhogy a többség igyekszik megnyugtatni magát azzal, hogy a halál után is van élet. Legfeljebb más, mint az evilági.

2009. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Ja, és olyan is van, aki semmiben sem hisz. Azt hívják hitvaknak.


Én amúgy hívő keresztény vagyok.

2009. nov. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
miért kellene valaminek lenni a halál után? az ember meghal, szétoszlik és kész - mi maradna?
2009. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

A lélek

Mellesleg anyag nem vész el, csak átalakul. Vagyis ha úgy vesszük, akkor a test is megmarad.

2009. nov. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
A nirvána nem egészen a semmi, hanem az istenivel való végleges egyesülés. Szerintem is korlátolt gondolkodásúak azok, akik azt gondolják, hogy az élet csak a halálig tart.
2009. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Milyen isteni? A budhizmusban nincs isten. Na de ezt monst hagyjuk! Nem ide tartozik.

A többivel egyet értek

2009. nov. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Én, de nem érzem magam sem naívnak, sem hülyének. Egyszerűen az én szememben nagyon irracionális a halál utáni élet, illetve miért lenne úgy amit mi kitalálunk? Atesita vagyok, de boldogan élek, nem vagyok visszamaradott, csak kilógok a sorból, mert én nem hiszek semmiben, tényekre alapozok.
2009. nov. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Van itt vaLaki annyira naív gyerek aki komolyan azt gondolja hogy a halál után van valami?
2009. nov. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Miért, van olyan naiv, aki azt hiszi, hogy van utána valami?
2009. nov. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

te bizonyára már megtapasztaltad, és visszajöttél, hogy elmeséld, mi van ott, hogyha ilyen jól tudod...


én egyszerűen abban hiszek, hogy ezt élő ember nem tudhatja meg...lévén abból az egyszerű tényből,hogy még nem halt meg.... a halott pedig ugye már nem tudja elmesélni... szóval nincs értelme vitatkozni róla, van e valami és ha igen, mi...majd meglátod, ha oda kerülsz, kár rajta parázni,mert úgyis bekövetkezik, aminek be kell következnie

2009. nov. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!