Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Gyors SEGÍTSÉG! Nem tudom,...

Gyors SEGÍTSÉG! Nem tudom, hogyan kell összehasonlítani őket?!? Van 2 nagyon rövid versem (4 sor) ezeket kellene összehasonlítani

Figyelt kérdés

Francia vagyok Párizs városából

mely lábam alatt a piszkos mélybe vész,

s most méterhosszan lógok egy nyárfaágról,

és nyakamon érzem, hogy seggem míly nehéz.

(Faludy György fordítása)



Francia vagyok, csak ez kellett,

Párizs szült (Ponthoise mellett);

Rőf kötél súgja majd fejemnek,

Hogy mi a súlya a fenekemnek.

(Illyés Gyula)


Ezeket kellene összehasonlítanom, sűrgősen, kérlek titeket, ne írjatok offokat, köszi :)


2013. nov. 18. 17:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nézd mely melyiknek milyen az üteme.

Melyik hány szótagból álló sorokat használ.

Milyen rímek vannak benne (abab / aaa'a')

Hangleejtést is meg lehet nézni melyik használ mélyebb hangokat, és melyik vidámabb magasabbakat.


Hogy bánik a szavakkal, a fenekem vs seyyem nem véletlenül írta Villon a trágárabbat.


Elsőnél a kép alkotás (piszkos mélybe vész) elég erős, míg másiknál az üres tényközlő semmitmondás pöffeszkedik.


Az, hogy a kötél min lóg mindig egy tágabb kitekintést, egy szélesebb szemléletet mutat, mintha csak a kötélen belüli világra figyel az akasztófa virág. Ezért IGY fordítása depresszívebb, míg FGY fordítása gúnyosabb, vidámabb.

2013. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!