Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elakadtam sudokuban, pontosabb...

Elakadtam sudokuban, pontosabban el sem tudtam kezdeni, lenne egy kérdésem?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy én úgy tudom, úgy kell elkezdeni (direkt nem olvastam el neten, mert magamtól akartam rájönni), hogy keresünk egy olyan rubrikát, ahová biztos hogy csak egy szám kerülhet, és aztán megint egyet, megint egyet. De már végignéztem az összes oszlopot meg sort, és mindenhová ahol üres, több is mehet. Van ilyen, és ha igen, akkor hogyan kell elkezdeni? Vagy csak figyelmetlen voltam?

2013. dec. 11. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
úgy kell ahogy mondod. És egyetlen sorban sem lehet két egyforma szám és egyetlen 9-es (3x3-as) egységben sem lehet két egyforma szám. Végig kell próbálgatni a számokat, célszerű szisztematikusan, 1,2,3,4,5...9
2013. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megoldottam már párat, de ennél az egynél el sem tudtam kezdeni. Volt olyan is ahol közben akadtam el. Egyszer majdnem átsuhantam az egyik felett, csak éppen észrevettem, hogy oda be lehet tenni az egyiket. Lehet hogy itt is figylemetelen voltam, de már mindet átnéztem.
2013. dec. 11. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:

É úgy szoktam, hogy először végignézem 1-9-ig a számokat, van-e olyan, ami egyértelműen jó. Aztán megnézem azokat a sorokat és oszlopokat ahonnan kevés hiányzik és ceruzával beírom a felső sarokba kicsivel, hogy mi az ami lehet a kockába. Így is szokott lenni 1-2 ami egyedül marad, vagy a sorba máshova nem jó a szám. Aztán ha még mindig nem elég akkor lehet összefüggéseket nézni, pl ha egy sorban a 2, 3 sok helyen szerepel, de két helyen csak ez a 2 szám van, akkor tuti, hogy azok ott lesznek.

Aztán variálom a módszereket, aztán csak kijön valami.

Jó szórakozást

2013. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsokat! Próbálkozom, és neked is jó szórakozást!
2013. dec. 11. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod valahogy belinkelni, vagy lefotózni?

Kíváncsivá tett nagyon :)

2013. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehézségi szinttől függően többféle módszert is be kell vetni. Amit leírtál, az az 1. módszer:

adott helyre hányféle szám kerülhet, ha 1, akkor O.K.

2. módszer:

adott (hiányzó)szám hány helyre kerülhet a sorban/oszlopban/3*3-ban.

Van olyan, hogy sem az 1. sem a 2. nem segít, na akkor már nehéz...

3. módszer: feltételezzük, hogy ... akkor ... :-(

2013. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Makoscsiga ***** válasza:
Ha egészen biztos, hogy nincs olyan rubrika, ahol csak és kizárólag egy szám passzol, akkor meg kell keresni azt a rubrikát, ahol a lehető legkevesebb passzol. ideális esetben 2. Ha több ilyen is van, akkor érdemes azt kiválasztani, ahol a lehetséges számok legtöbbször előfordulnak a táblán. Aztán kiválasztani az egyik lehetőséget és el kell kezdeni gondolatban feltölteni a táblát, ha ellentmondásra jutsz, akkor a másik a jó. Ha sokáig nem jutsz ellentmondásra, akkor érdemes a másik számmal is előre haladni, hátha az hamarabb vezet ellentmondásra és akkor az első szám jó. Ha néhány lépésen belül egyik szám se vezet ellentmondásra, akkor érdemes egy másik bizonytalan mezőre váltani.
2013. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Akkor tényleg úgy van, hogy nem mindig van, ahová csak egy megy... mondjuk így komolyabb agymunka. Utána is olvastam, és máshol is ilyeneket írtak.

Majd lehet hogy belinkelem, csak most nem tudom melyik az. Elég sok van.

2013. dec. 15. 18:42
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Úr isten, itt senki nem tud sudokuzni? :D :D :D
2014. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!