Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » SoS! Miért nem tudják a mai...

SoS! Miért nem tudják a mai fiatalok hasznosan eltölteni a szabadidejüket? MIért hullanak szét a közösségek, mit lehet tenni ezellen. Hol találok ehhez anyagot a neten?

Figyelt kérdés

Társadalomtudomány,szociológia témakörben???

Tudtok linkelni valamit??

szakdolgozathoz!!!!!!!!!


2009. dec. 3. 15:02
 1/8 anonim válasza:
2009. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A Délmagyarország c. napilapban jelent meg ez a cikk. Szegedi vagyok, szegedi játszóteres tinikről szól. Én magam is látom ezt, hogy játszótereken lébecolnak. Remélem, segítettem ezzel egy kicsit :-)
2009. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
1. és 2. válaszadó vagyok: magánvéleményem az, hogy manapság felszínesek a kapcsolatok és főként nincs megfelelő helyszín, kevés a színvonalas rendezvény.
2009. dec. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

[link]

ez egy hasonló cikk, mint amit előzőleg mellékeltem

2009. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lusták, nem tudja egyik se mi lesz belőle, nem is érdekli. ehelyett bandáznak meg lógnak egész nap. tisztelet a kivételnek, mindig lesznek.


amúgy minek az SOS? idegesítő.

2009. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi

Nem nekem kell hanem egy ismerősömnek és az ért SoS,mert jövő héten le kell adni

2009. dec. 3. 20:22
 7/8 Silber ***** válasza:

(Szvsz) a mai szülőket más cél vezérli (ha nem is teljesen), mint a "régebbieket". Manapság az a lényeges, hogy biztos anyagi háttere legyen a családnak, és a gyerek minél kényelmesebb életet tudjon élni, mindent képesek legyenek megadni neki. ITT KEZDŐDIK A PROBLÉMA!


Ez azt eredményezi, hogy a szülők ritkán, vagy (egyes esetekben) szinte egyáltalán nem látja, ismeri meg SAJÁT gyermekét. Ezek az ún. "kulcsos gyerekek" a régi elnevezés alapján. Ha otthon nem tud szocializálódni, akkor hol tegye? Természetesen az utcán, társaságban, mégha az nem is az erkölcs netovábbja.

A szülő meg csak azon kapja magát (ha egyáltalán érdekli), hogy a gyereke iszik, drogozik, unokával lepi meg. Mindez azért, mert:

1.: Nem figyelnek oda a cselekedeteikre.

2.: Mindennel ellátják őket (minőségi szinten), így a fiatalabb generáció képviselője nem lesz képes értékelni azt, hogy kap valamit. Nem tudja milyen érték az, ha van saját szobája, laptopja, esetleg egy szimpla ruhadarab.

3.: A szülő gyakorlatilag alárendeli magát a gyerekének azzal, hogy sokszor még akkor sem tesz ellenlépéseket a "szeretet" nevében, ha ő is jól tudja, hogy nagyon nem jó amit a poronty elkövet. És nem azzal tesz neki jót, ha mindent megcsinál helyette, vagy elnézi a rossz cselekedeteit, mert ezzel SZERENCSÉTLENNÉ TESZI EGY ÉLETRE!


Ez az oka annak, hogy nem képesek hasznosan eltölteni a szabadidejüket, bár ez igencsak relatív kifejezés. Ami a szülőnek haszontalannak tűnik, a gyerek szemszögéből nem feltétlenül az!


Én így látom, aztán vagy elfogadja a bölcsészkar, vagy nem, de úgy vélem ez az igazság.


19/F

2009. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos már régen elfeledték azt, ami igazán lényeges: szeretet, egymás tiszteletben tartása, önnmaguk, társaik és a világ mély megismerése. Ahogyan mások is írták, minden "felszínessé" vált. "Hová lettek az álmok, amikre a jövőt lehetne építeni? Ma minden a mánakélés köré nyálazódott." Olvasható az újszegedi rom-híd korlátján. Valószínűleg olyasvalaki írhatta oda, aki már megjárta az élet árnyasabb oldalát, talán éppen emiatt a társadalom-leépülési folyamat miatt. Ha ez így megy tovább, abból nagyon csúnya dolgok sülnek majd ki...!
2009. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!