Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha egy középkori kínpadon,...

Ha egy középkori kínpadon, nyújtópadon nyújtanánk egy embert az magasabb lenne?

Figyelt kérdés
Ha elengednénk mielőtt komolyabb baja lesz magasabb lenne? Úgy értem tartósan?

2014. febr. 1. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem lenne magasabb. Ahhoz a csontoknak is kellene nyúlnia, de az nem nyúlik.
2014. febr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De akkor a nyújtásnak mi értelme? Attól sem lesz akkor magasabb senki?
2014. febr. 1. 14:56
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Javíts ki ha tévedek, de te hol olvastál olyat, hogy a középkorban azért nyújtották volna az embereket, hogy magasabbak legyenek? :)

Az egy kínzási mód volt te IQ-huszár. :P

2014. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Erre magamtól is rájöttem te paraszt suttyó ha nem tűnt volna fel az írásból "kínpadon" de mind1, végül is megkaptam már a használható választ.
2014. febr. 1. 16:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha magasabb nem is, de hosszabb biztosan.
2014. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

=off=

Az mennyire ferde, hogy első nekifutásra "középiskolai"-t olvastam a "középkori" helyett?

=on=


Ha tartósan nyújtják, lehet magasabb, mint természetes voltában. Ám ha a csigolyák roppannak egyet, akkor lehet soha többet nem áll lábra, ergó alacsonyabb lesz.

2014. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

... És persze ezt még az ember a fejlődő korszakában kell megoldani.


Ilyen módszerekkel szorították össze a keleti fehérnépek lábait, mert azt tartották szépnek. És hasonló módszerrel "satuzták" be az közel-keleten a fejeket, hogy csúcsosabbak legyenek, amik szellemi világbeli feljebbvalóságot és rangot jelentettek.


Mindazonáltal ha valakit ilyen módon nyújtasz meg, akkor a szerkezete is lazább lesz, tehát nem lesz annyira terhelhető, hajlékony, stb. Inkább "tenyésztéssel", génmanipulációval, hormonokkal lehet ezt ma kijátszani, hogy a növekedés ne álljon meg a "túl korán".

2014. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hmm szóval valamennyire lehetséges, de nagyon kockázatos, viszont én úgy hallottam hogy pl a növekedési hormon is nagyon veszélyes, mert daganat meg egyéb mellékhatásai lehetnek pl.: fül növekedés, orr stb.
2014. febr. 1. 21:12
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gerinc nyújtó tornák, amik hasonlóak a nyújtópadhoz, mint a hévízi súlyfürdő és a denevérpad. Ezek a gerincet ért összenyomó hatások által sérült porckorongok tehermentesítésére, és nyújtására használhatók. Ilyenkor ugyan átmenetileg növekszik a magasság, de nem haladja meg a természetesen elért maximális. Mivel ezek a kezelések 35éves kor felett esedékesek főleg irodai, ülő munka, illetve a sok görnyedt merev nézés (telefon, tablet, stb) következtében.
2014. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem szóval csak átmeneti javulást hozva vagy jobban mondva kihozná a maximumot abból ami van.
2014. febr. 1. 23:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!