Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » "Örökmozgó" Energiatermelés!...

"Örökmozgó" Energiatermelés! Nem az örökmozgó fogalmán és a működési elvén akarok vitatkozni ezeket a vitákat már ismerjük meg annak hívod aminek akarod! Hanem emberek tapasztalataira lennék kíváncsi!? Többi lent!

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta motoszkál a fejemben egy ötlet amit akár "örökmozgónak" is hívhatnánk!? A lényeg az hogy olyan gépet lehetne csinálni ami energiát termel viszont nem kell külső energiaforrásra csatlakoztatni ahhoz hogy működjön. Teljesen örökmozgónak sem nevezném mert bizonyos dolgokat alkatrészeket cserélni kell ahhoz hogy működjön meg mindennek van kopása élettartama stb. Az hogy mennyi energiát tudnák vele termelni? Azt természetesen csak akkor lehetne megmérni ha elkészült ami nem máról holnapra van hanem bőven években mérhető, mert biztos lennének még változtatások is a gépen a készítése alatt. De visszahozná az árát csak lehet lassan. Igazából arra lennék kíváncsi hogy aki készített már ilyet vagy hasonlót mennyibe került neki? Mennyi idő alatt térült meg a befektetett összeg? És kb mennyi profitot tud vele termelni x idő alatt? Ha a falra nem írod ki megértelek, de ha elküldöd privátban azt megköszönöm! Tudom majd most jön a sok leszólás hogy elmebeteg meg idióta meg a már ismert dolgokkal fognak példálózni, meg hogy tuti nincs ilyen, meg akkor miért nem árulod, el meg mérnökök több 100éve ezt kutatják és nekik sem sikerült meg stb. De én tudom hogy ilyen tuti van és biztos csinált már más is ilyet és érthető okok miatt nem hozza nyilvánosságra a működési elvét vagy mert már nem él!

2014. febr. 17. 08:35
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
79%

"De én tudom hogy ilyen tuti van és biztos csinált már más is ilyet ..."


Az a baj, hogy halványlila gőzöd sincs a fizikáról. Így még vitatkozni sem lehet veled értelmesen, hogy miért marhaság az, amit állítasz.


Higgy amit akarsz, az a Te dolgod. De ha ennyire bizonyos vagy benne hogy létezhet, akkor rakd össze, aztán vakarózz, hogy miért nem működik úgy, ahogyan Te azt elképzelted. Mert hogy nem fog áramot termelni a semmiből, az holtbiztos.

2014. febr. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Hát például a tiszalöki vízierőművet csinálta nagypapám, mint internált sváb. Azóta is megy, csak néha cserélik a kopó alkatrészeket.
2014. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Shai-Hulud ***** válasza:
60%

"mennyi energiát tudnák vele termelni?"

Semennyit. Mint már elég régóta tudjuk, energia nem keletkezik, és nem vész el.

Vagyis energiát kizárólag valaminek a rovására lehet "előállítani", például valamilyen egyéb energia felhasználásával, azaz energiaátalakítással.


"Mennyi idő alatt térült meg a befektetett összeg?"

Az attól függ, hogy hány hiszékeny és lehetőleg gazdag embert tudsz bepalizni a találmányoddal. Ha sokat, akkor hamar megtérül, pontosabban akkor ők fizetik ki a veszteséget, amit okoztál. Ebből még anyagilag akár jól is keveredhetsz ki.


"De én tudom hogy ilyen tuti van és biztos csinált már más is ilyet"

A hit hegyeket tud megmozgatni.

De sajnos a termodinamika törvényei ettől nem fognak megváltozni.

Igen, sokan csináltak már ilyet, ha körülnézel az Interneten, tömegével találhatsz különböző elveken alapuló, még különbözőbb kivitelű örökmozgókat.

Egyetlen közös tulajdonságuk van csak, hogy egyik sem működőképes.


Némi (általános iskolai) fizikai ismerettel mindez könnyen belátható. De természetesen aki "nem hisz" a fizikának, az nyugodtan kísérletezzen csak.... :)


Pedro

2014. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Valamiben legalább egyetértünk! Abban hogy nem érdemes vitatkozni! Azért mondjuk azt nem értem hogy ha valaki tanult valamit miért vág fel vele olyan rettenetesen. Én nem leszólni akarlak de azt szerintem sokan alátámasztják majd hogy emberek akik elméletben rettenetesen okosak a gyakorlatban nem biztos hogy otthon vannak, és bizony pofáraesnek egy párszor. Én gyakorlati ember vagyok és a gyakorlat engem igazol! Igen semmi sem megy gyorsan ez meg főleg nem mert sok tényező befolyásolja de biztos lesz itt olyan is aki már csinált hasonlót. És nyugi össze fogom rakni amit szeretnék, de az tuti hogy nem fogom nyilvánosságra hozni. :) Szép Napot! :)
2014. febr. 17. 09:40
 5/48 anonim ***** válasza:
59%

Ügyes fiú vagy.

Menjél szépen, építsél örökmozgót, de ha végeztél pakold el szépen a legóddal együtt.

2014. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
61%

" És nyugi össze fogom rakni amit szeretnék, de

az tuti hogy nem fogom nyilvánosságra

hozni."

Vajon miért...? :)

Talán mert elég ciki lenne beismerni, hogy évekig dolgoztál s egy rakat pénzt beleöltél egy gépbe, ami az égvilágon semmit nem csinál?

2014. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 Shai-Hulud ***** válasza:
77%

"nem értem hogy ha valaki tanult valamit miért vág fel vele olyan rettenetesen."


FÉLREÉRTETTÉL.

Semmi felvágás nem volt abban, amit írtam.

Kizárólag tényeket, vagyis nem véleményeket, hanem alátámasztott, bizonyított ismereteket mondtam el.


TÉNY, hogy energia nem keletkezik, és nem vész el.

TÉNY, hogy energiát csak valamiből, átalakítással tudunk nyerni.

TÉNY, hogy a termodinamika törvényei nem fognak megváltozni.

TÉNY, hogy ezek a törvények tiltják az energia keletkezését (és a megszűnését is).

TÉNY, hogy az elkészült örökmozgók egyike sem működőképes (azaz NEM örökmozgó).

TÉNY, hogy mindezt az iskolai fizikakönyvek is tartalmazzák.

TÉNY, hogy sok hiszékeny ember van a világon, akiket jól át lehet verni egy örökmozgó-biznisszel.

TÉNY, hogy ebből jónéhány "feltaláló" kiválóan megélt, vagy meggazdagodott.

TÉNY, hogy minderre neked is van esélyed...

TÉNY, hogy mindezek ellenére jogodban áll kísérletezni...


Pedro

2014. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Adjátok csak az ívet nyugodtan! :) Nem zavar! De amint leírtam mindegy hogy minek nevezzük a tény hogy energiát lehet vele termelni, nem feltétlenül örökké de karbantartás és javítások mellett sokáig csak ugye ehhez tőke kell, de ez már az én dolgom! :) Az is tény hogy aki próbál előrehaladni és olyan dolgokba belekezdeni amit nagyon sokan alátámasztanak hogy nem lehet azt mindig is idiótának fogják nézni. De nem baj! Ez így van jól! :) Meg drága barátom azért nem hozom majd nyilvánosságra mert ha már szétnéztél ezen a téren akkor biztos tudod mennyien szeretnének ilyet és legalább ugyanennyien hogy még csak véletlenül se legyen ilyen. Nekem bőven elég lesz egy kis profit amiből megélek. Szerintem mindenkinek válaszoltam. Úgy látszik nem értitek a kérdést! :) Léptem Legózni!:)
2014. febr. 17. 10:56
 9/48 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj, egy dolgot írj le: miből vonja el a géped az energiát?


Ha ezt meghatározod, és értelmesen, (és nem létezik) akkor komolyan, kalapot lengetek előtted.


Ha évek óta gondolkozol rajta, akkor ezzel az alapelemmel minden bizonnyal tisztában vagy.


Ja, és amennyiben (tán-tán...) a mágnesekkel jössz: a mágnesek NEM fognak több energiát előállítani neked, mint amennyit abba fektettél, hogy előállítsd a mágnest. A művelet végén pedig rendelkezni fogsz egy fémdarabbal. Tehát ha erre tapogatódzol, akkor az sosem fog megtérülni :)

2014. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
100%

"energiát lehet vele termelni, nem feltétlenül örökké de karbantartás és javítások mellett sokáig"

Nézd, az a baj, hogy az alapfogalmakkal sem vagy tisztában.

Attól, hogy valami energiát termel, még nem lesz örökmozgó.

Energiát termelnek a hőerőművek és a vízierőművek is például, mégsem örökmozgó egyik sem, pedig a megújuló erőforrásokat kiaknázó erőművek ráadásul "ingyen" termelik az áramot.

Az örökmozgó teljesen más kategória.

Ezek után 4 dolgot tudok elképzelni:

1. Kitaláltad a fejedben nagyjából egy ma is működő erőmű alapjait. Azt hiszem nem kell magyaráznom, hogy ezzel nem sokra mész.

2. Kitaláltad a fejedben nagyjából egy már korábban kitalált, de nem gazdaságos erőmű alapjait, így ezt nem is építették meg és valószínűleg egy darabig nem is fogják. Ezzel sem mész túl sokra.

3. Kitaláltál egy valóban új forradalmi erőművet. Tekintve, hogy láthatóan nem értesz hozzá ez még mindig lehet teljes zsákutca vagy esetleg rengeteg pénz és munka beleölésével lehetne is belőle valami, de garantáltan nem otthon a garázsban. Ebből sem leszel milliomos.

4. Elképzeltél valamiféle örökmozgót. Örökmozgó pedig nincs, innentől kezdve számodra ez e legkedvezőtlenebb lehetőség, mivel ebbe aztán lehet totál fölöslegesen időt és energiát pazarolni.

No melyik az igazság?

2014. febr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!