Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy lehet otthon arany...

Hogy lehet otthon arany ékszereket elrejteni úgy, hogy fémdetektorral se találják meg?

Figyelt kérdés
Hiába dugom el viszonylag jó helyre, mert úgy hallottam a "profik" detektorral járnak. Esetleg van vmi tipp pl vmi anyaggal körbevenni ami nem jelzi ki hogy ott arany van?

2014. márc. 8. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy el lehet rejteni. Trezorban őrizd az értékeidet!

Vagy egy másik fémtárgyba rejtsd, amiben nem látható, és nem is feltételezik, hogy benne van.

De egy nagyon profi műszer átláthat ezen a trükkön is.

2014. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi meg belevettük a lakásbiztosításba az ékszerek biztosítását is. Minimális összeg havonta. Ha betörnek, valószínűleg úgyis megtalálják, tuti biztos hely nincs.
2014. márc. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 8. 17:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Még egy tanács: ha több darab is van, akkor ne egy helyen tartsd. Minél több helyre teszed el az ékszereket, annál kevesebb az esélye, hogy mindet megtalálják, mivel annál több időbe kerülne. A készpénzre ugyanez vonatkozik. (De tanácsos csak minimális összeget otthon tartani, már ha egyáltalán szükség van erre.)


Célszerű egyébként a bejutást megnehezíteni, azaz több és bonyolultabb zárat felszerelni, amiket nem törnek fel olyan könnyen. Például egy sima hengerzár plusz egy többpontos hevederzár már jó.

Ha nagyon sok érték van otthon, akkor pedig riasztó, rendőrségre vagy biztonsági szolgálathoz bekötve.

2014. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A bűnelkövetők abból indulnak ki, hogy fifikás, de könnyen hozzáférhető helyeken érdemes keresni.

Hiába tűnik biztonságosnak "mélyre elásni" a kincseket, akkor ott a tulajdonos sem gyönyörködhet benne.


Egy elavult DVD játszóban, működése közben is sok meddő hely van, és ilyet már úgysem lopnak.

2014. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, utolsó : esetleg nagyjából meg tudnád mondani hogy hol keressek üres helyet a DVD lejátszóban?
2014. márc. 9. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen a fedőlap alatt, belül.

A VHS magnók voltak utoljára teletömve alkatrésszel, azóta olcsó miniatürizált minden. Csak a készülék háza nagyobbacska, hogy esztétikailag mutasson valahogy, illetve a méret azt sugallja, hogy drága kütyü lehet.


Sajnos rejtegetésre ez sem tuti megoldás, mert le kell kapdosni a tetejét a hozzáféréshez.


A naponta viselt, cserélgetett ékszerek bizonyára elérhető helyen vannak, ezek ellopása eltartja a bűnözőket.



A biztosításhoz is hozzászólnék.....: tudtommal csak akkor fizetnek, ha nincs meg a tettes, ellenben rajta kell behajtani.

2014. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én láttam nem olyan rég szótárnak álcázott kis zárható fémkazettát. Fel lehet tenni a könyvespolcra, tök jól mutat, csak nem valódi szótár, hanem egy zárható, fémből készült kis doboz. Nem tudom, mennyire ismert megoldás. Ha a betörő kiszúrja, nyilván elviszi az egészet, ráér otthon is felfeszíteni.


Ha sok ékszered vagy befektetési aranyad van, akkor érdemes egy rendes széfet csináltatni, amit nem tudnak sem elvinni, sem a helyszínen kinyitni.

2014. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Könyvnek álcázott rejtekhely az már a szüleim előtt sem vált be. Rögtön kiszúrnák.


A trezorhoz csak annyit, hogy birtokosaik ne pakolják tele a Facebook-ot nyaralásos fotókkal, mert amire hazaérnek a legtutibb széf is szublimál.

2014. márc. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én a kut aljára engedtem le! Majd aki leuszik érte övé!xdd
2014. máj. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!