Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Energiát nem lehet létrehozni...

Energiát nem lehet létrehozni se elpusztítani. Akkor ha elméletben valaki elutazna egy másik időbe akkor az egyik helyen több a másik helyen pedig kevesebb energia lenne? (Lehetőleg a nem lehetséges és hasonlókat hanyagoljátok létszíves. )

Figyelt kérdés

Mert akkor az adott időből az az energia mennyiség amit a teste tartalmaz (+ amit magával visz) eltűnik abból az időből és egy másikba kerül át és akkor ott addig nem is lesz egyensúly amíg a két időpont nem találkozik.

Vagy ha az adott időből ahová megyünk velünk meg egyező mennyiségű energia kerül át a mi időnkbe. De azt meg hogyan vitelezi ki mert ha úgy nézzük hogy azonos mennyiségű proton neutron meg elektron legyen és azok össz. energiája meg egyezzen az időutazó (vagy akármi) részecskéinek össz. energiájával. De ezzel meg az a gond hogy mi van akkor ha a bolygóról az összes vasat át küldjük másik időbe és az energia pl.: héliumban pótlódik. Akkor meg szintén nem stimmelne valami.



2014. márc. 19. 15:42
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
54%
Én csak teleportálni tudok
2014. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
31%

A modern fizikából ugorjunk egy kicsit vissza a klasszikus fizikába. Mert van itt is épp elég gond az energiamegmaradás törvényével.

Példa: Egy üvegkemény vízszintes asztallapon gurul egy acélgolyó. Mint tudjuk, egyszer csak megáll. Kérdés, hova tűnt a mechanikai energiája?

Másik példa: Vákuumban, két lézersugár találkozik. A hullámhegy kioltja a hullám völgyet, tehát így találkoznak, és persze azonos a hullámhosszuk és az amplitúdójuk. A két energia ebben a példában is megsemmisül.

A példákat folytathatnám nem csak az energia megsemmisülésére, de keletkezésére is. A műszaki főiskoláról kikerülve nekem is szentírás volt az energiatétel. Aztán találkoztam Vajda Jánossal, aki dolgozatot is adott ki Az energiatétel sérülése hullámterekben címmel. Ettől kezdve be kellett látnom hogy az iskolapadban tanított dolgok a gazdagok érdekei szerint íródtak. Köztük az energiatétel is, hiába mérgelődök hogy sok évig azt tanultam.

2014. márc. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
54%
Teleportálni én is tudok előttem lévő hozzászóló:)Most olvasod!Ez Amerikának,milliárdjaiba fájt ez a kísérlet,ami kimutatta,hogy nem fotonokat teleportálnak,hanem csak lemásolják:)!Tehát követelem én is a milliárdokat:)!Kérdező,remélem a "Létszíves" elírás,nagyon böki a szemem!Ha pont most találnál fel egy időgépet,csak eddig az időig tudnál ugrálni a jövőből,pont az energia miatt,mert a múltban létezne a ketyeréd,akkor oda ugrálnál ahova csak akarsz,de csak egy bizonyos időben!Előre mehetsz bőven,hisz megvan a masinád már!Viszont van egy ötletem hogy állj neki,hatványozd a fénysebességet!Nehogy azt hidd,hogy "hú de bonyolult" és lehetetlen!Ott a válasz a szemed előtt!!!!!!
2014. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

1. " (Lehetőleg a nem lehetséges és hasonlókat hanyagoljátok létszíves. )" Hódit a hülyeség és az analfabetizmus

2. Az üveg golyós példánál az energiát elveszi az hogy ott a levegő és neki ütődik. Ugyan ez az űrben ahol nincs levegő (amennyiben nem találkozik semmivel és gravitációs és egyéb mezők sem befolyásolják akkor elméletileg a végtelenségig halad egyenletes sebességgel.

A hullámok: ha egy kötelet veszünk és azt kezded el így hullámoztatni azonos erdőséggel a két végéről akkor ha meg felelő állapotban találkozik a két hullám tényleg olyan mintha eltűnne az energia de ott is csak át alakul. De attól még jelen van ott.( Szerintem az adott erő ugyan úgy húzza a kötelet de mivel teljesen ellentétes irányba és azonos erővel azért tűnik úgy hogy ott nincs semmi vagy másképp fogalmazva Ha kér erő hatás vonala és támadáspontja azonos. Irányításuk ellentétes és nagyságuk azonos. Akkor a két erő eredője nulla. (de attól még ott vannak az erők csak hatásuk ki egyenlítik egymást))

(Ez a személyes véleményem persze. Mindenki maga dönti el hogy melyikben hisz.)

2014. márc. 19. 16:42
 5/37 A kérdező kommentje:

3. Azt a fényteleportálósat már én is olvastam régebben és már akkor meg mondtam volna hogy hülyeség.


"ha elméletben valaki" olvasás, szöveg értés

egy szóval nem mondtam hogy hiszek vagy nem hiszek benne

csak felvetettem egy kis problémát vele kapcsolatban

A "létszíves" miatt meg az automata helyesírás javítót hibáztasd

2014. márc. 19. 16:48
 6/37 A kérdező kommentje:

1. 3.

A térről és az időről külön külön nincs értelme beszélni.

Ha tudtok teleportálni így a térben utazni akkor az időben is tudnotok kell. Menjetek vissza akadályozzátok meg hogy a légy szíves -ből létszíves legyen. :P

2014. márc. 19. 16:59
 7/37 anonim ***** válasza:
50%

"A műszaki főiskoláról kikerülve..."


Gyanítom, ez a "kikerülve" nem egészen azt jelenti, hogy sikeresen elvégezted és lediplomáztál.

2014. márc. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
16%
Kedves 7-es: Jó eredménnyel diplomáztam, jeles diplomamunkával, majd egy nagy cégnél kaptam állást, ahol a szabadenergia generátorok kutatása-fejlesztése volt a feladatom. Ha ennél okosabb vagy, várjuk hozzászólásaidat, nem szégyellem el magam ha valakiről kiderül hogy netán tényleg okosabb. Hanem hasznosítjuk tudását.
2014. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Kicsit elkanyarodtunk a kérdéstől. :)
2014. márc. 19. 17:15
 10/37 anonim ***** válasza:
0%
Tudtam,hogy letámadsz!Viszont látom,hogy nem kamu emberke vagy!Vinnél az időben magaddal inputot ,ha megvan a kütyüd?Így okés!Kissé tényleg értelmezhetetlen a szöveged,de rájöttem:)!Bocsáss meg érte kérlek:)!Mindenki a végtelent akarja számokkal kifejezni!Nekem sikerült,de neked is!Végtelenszer végtelen = végtelen,végtelen osztva 123455678889 akármennyivel =végtelen!2 megoldás van csak!Végtelenből végtelen =0!végtelen osztva végtelennel egyenlő 1!Az energia amire szükséged van elég a 220V is!Ez 11 egyszeri számítással és bizonyított módon kiviteleztem jan18-19-én!4,6 percet nyertem az időben!Magyarán,tudtam üzenni magamnak,de ez csak véletlenül jött össze...a net sebességét akartam lemérni!Privátba leírhatom,hogy csináltam,de semmi amatőr tudálékos nem tudhat róla,mert nem gyengén veszélyes játék ez!Írj privátot ha érdekel!
2014. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!